| minime3 a întrebat:

Cum vi se pare serialul "Sex and the city"? E de urmarit pentru o tanara domnisoara/femeie? Ai ceva de invatat din el? Dau funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Mai degraba Desperate Houseviwes daca nu l-ai vazut. Nota 10.

14 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

E o prostie, nu merita sa-ti pierzi timpul.

| gabicoo a răspuns:

E cam artificial. Poți urmări așa de curiozitate.

| VoidEternal a răspuns:

Mi se pare ca este despre frivolitate, cocalareala si superficialitate.

Răspuns utilizator avertizat
| DeMicUnCălător a răspuns:

Merită văzut. E un film pentru fete. Noi bărbații nu-l prea înțelegem iar cei care au văzut câteva episoade, nu pot spune c-au înțeles ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este despre niste tipe 40+ care isi traiesc viata ca si cum ar avea 20. Si bine inteles au relatii numai cu chad.

| minime3 explică (pentru anonim_4396):

Stiu despre ce este, am intrebat cum vi se pare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru minime3):

Oribil! Serialul a fost creat pentru a staisface fanteziile femeilor upper midle class din Sua. Oarecum blameaza femeile care au familie si copii, ca si cum ar fi ceva rau, si glorifica femeile care au foarte multe relatii one nigh stand. Cum a mai scris cineva pe aici, este foarte superficial. Oricum este pistol cu apa pe langa Instagram/tiktok.asa ca fata aceea se poate uita linistita.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate nu glorifica nimic, poate doar le prezinta femeilor si o alta varianta de a isi trai viata decat respectand toate standardele sociale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu m-a interesat niciodată în al viziona. Nu e genul meu.

| Florian80 a răspuns:

Este un serial de toata jena.Nu merita timpul pierdut si categoric nu prea ai ce invata din el!

| nevermind1234 a răspuns:

Serialul e ok. Mie mi-a plăcut. De învățat, sa zicem ca da, poți învăța din greșelile fetelor din serial, din relația lor de prietenie. Din păcate nu pot sa zic ca este foooarte "educativ". Pentru asta mai bine urmărești vreun podcast sau canal de YouTube axat pe psihologia relațiilor de dragoste /prietenie.

| Anonimafarahaz2 a răspuns:

Pueril

| LenaNikolaevna a răspuns:

Eu l-am abandonat după câteva episoade. Nu mi-a plăcut. big grin