| Ochiialbastrii a întrebat:

Daca ati fi primar pentru o zi ce ati face pentru orasul vostru? cele mai multe idei primeste funda!

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

As curata orasul de gunoaie (de toate felurile), as planta flori (mai multe spatii verzi), as rezolva problema oamenilor strazii, animalelor fara adapost, problema drumurilor, as deschide mai multe case de copii, scoli, azile de batrani, spitale, biblioteci, as mari salariile, pensiile, as organiza mai multe concerte in aer liber, s. a. m. d.
Desi intr-o singura zi este imposibil sa faci toate aceste lucruri, macar as da startul.

| PeAcE a răspuns:

Eu stau intr-un orasel in care totul ar cam trebui REfacut. Dar asa mai in special:
1)As asfalta strazile(este foarte urgent)
2)As face un parc(pentru ca nu exista asa ceva)
3)As face o cinema
4)As reamenaja bibilioteca orasului
5)As incerca sa mai curat orasul de gunoi(ca tare mizerabil mai e)

Si lista mai poate continua dar intr-o zi nu se pot face multe!

| AvalohAlyn a răspuns:

1.As face in primul rand mai multe parcuri si spatii verzi, imi place asta love struck, mai multe locuri tineresti, gradini, locuri de joaca pentru cei mici.Mai multe locuri si acoperisuri pentru animalele fara stapan si inca un centru pentru orfani/oameni ai strazii. Dar intr-o zi e foarte scurt sa faci ceva. Dar astea ar fi planurile mele dintotdeauna.Numai bine

| NickiMinaj a răspuns:

Nimic big grin poate o sa candidez intr-o zi laughing

| Tudor1212 a răspuns:

Stau la un orasel mic...deci as avea multe de facut...
1. Un cinema 3D
2. cel mai mare parca din Romania
3. cea mai mare biblioteca din Europa
4. as asfalta drumurile si le-as si marka
5. as face borduri si trotuare
6. multe altele... dar nu imi mai vin in cap big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca sunt anonim eu as asfalta, as strange bani pentru oameni sarmani, as planta iarba laughing)), as angaja invatatori pentru educatie si as face parcul in adoua zi! si cred ca e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic doar as legaliza iarba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu"?

| Melodramatic a răspuns:

As pune politia sa bantuie strazile sa numai fie scandal, sa numai fie mizerie, chistoace si rahat de caine in parc, as face bine pentru ei, apoi as tolani in pat inecat in mancaruri si jocuri pe PC cat timp as mai avea bani ca primar laughing Peace peace sign

| Ema46 a răspuns:

Po...
1.Cinema
2.Parc acvatic
3. Fantani arteziene
4.Cabinet de jurnalism
5.Scoli mai frumoase
6.As organiza concursuri de talente...
7.parcuri normale
8.etc nu mai stiu...bine mai stiu dar nu imi vin in cap idei