| MyNameisEduard a întrebat:

De ce atunci după ce văd un film sau un serial încerc să fiu și eu ca personajul principal? De exemplu mă uit la Spider-Man și încerc să mă comport si eu ca Peter, doar eu pățesc asta? Adică îmi place comportamentul și încerc să-l imit. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și la mine se întâmplă la fel. big grin

Când admirăm pe cineva preluăm conștient sau inconștient trăsăturile de personalitate și comportamentul acelei persoane.

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Atunci, vizionează și Don Juan DeMarco. Poate că intri si in pielea lui. ))

| Brizbriz a răspuns:

Ce intrebi tu e ASA DE NORMAL, ca nici nu vreau sa incep

as vrea sa vezi pe vremea cand apareau primele filme cu arte martiale chinezesti, cum mergeau picii "hotarat", la fel ca in film, NU ITI VENEA SA CREZI

pe scurt, daca e un film bun, E **ABSOLUT** NORMAL sa te faca sa visezi, altfel, la ce dracu' e buna viata asta?!? daca nu visezi?!?

| tasr123 a răspuns:

Pentru ca nu ai calitati si vrei sa le iei pe cele din film.

| DieInBeautifulStars a răspuns:

Eu nu le am cu serialele sau cu filmele, dar mă uit la desene animate și la anime-uri. Și nu doar că se întâmplă să imit comportamanele personajelor, îmi schimb și vocea, mimica feței... Îmi imaginez cum ar reacționa ele în diverse faze ale vieții mele. O fac fiind conștientă, fiindcă mi se pare distractiv. Atât timp cât tu te simți confortabil făcând asta, e mai mult decât în regulă. ^^

| Danny28 a răspuns (pentru DieInBeautifulStars):

Fată care se uită la anime-uri, ce rare sunteți crying

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Danny28):

Ba nu! Si fosta mea se uita!

| Danny28 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Ce norocos... Aici în Constanța, una n-am găsit care să se uite...