| anonim_4396 a întrebat:

De ce filmele romanesti de azi sunt doar comedie? Nu poat fi filmele romanesti si alte genuri de filme?

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Esti sigur ca sunt doar din genul comedie? Inseamna ca nu esti la curent,

Nu sunt un cinefil, dar cel putin am auzit de urmatoarele filme ce au primit premii si nominalizari la festivalurile internationale.
- Poziţia copilului
- După dealuri
- Eu când vreau să fluier, fluier

Plus, cu o simpla cautare poti gasi si alte filme romanesti.
http://www.cinemagia.ro/filme-romanesti/

Mai intai informeaza-te, de abia dupa posteaza o asemenea intrebarea.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiindcă oamenii din ţara noastră în momentul actual sunt de tot râsul. D-aia.

| Lolităăăă a răspuns:

Intreaba-i pe producatorilaughing)

| momo0988 a răspuns:

Romania... asta-i farmecul ei laughing filmele comice dar sunt cat de cat bunesmug

| Timpului_Masina_1998 a răspuns:

laughing nici nu sunt amuzante...

| PiersicutaDeea90 a răspuns:

Pai filmele romanesti mereu au fost de comedie pentru ca nu ne pricepem decat sa radem ii lasam pe alti sa faca filme de alt gen! big grin