| anonim_4396 a întrebat:

De ce în mai toate telenovelele sud-americane este în mod predominant vară și niciodată toamnă sau iarnă?
Știu asta, deoarece văd că toate personajele sunt îmbrăcate în haine subțiri, probabil ați văzut și voi.

Răspuns Câştigător
| goguPatent a răspuns:

Stii ca in america de sud nu exista iarna din aia cu zapada si frig nu?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru ca in unele locuri de pe planeta, nu ninge deloc.

Nu putem spune insa despre toamna sau iarna, pentru ca uneori se mai simte briza asociata cu aceste anotimpuri. Pana si pomii isi mai schimba frunzelewinking

| CIaudiu a răspuns:

Oare nu pentru ca aia nu au iarna?

| Mopmop a răspuns:

Cred ca e mai usor de privit telenovelele asa. Toti au haine frumoase masini scumpe femei si barbati frumosi de pica. Toti sunt super bogati.
Insa sa nu uitam ca sunt doar filme...
Ce telenovela ar fi aia daca sunt nameti de 3 metri si minus 30 grade? Poate la rusi au asa, nu am urmarit telenovele rusestihappy

| Feri5 a răspuns:

De ce în Las Fierbinți nu e mai niciodată iarnă?

| Vasile2003 a răspuns:

Ar costa destul de mult sa facă peisaje de iarnă cu zăpadă sintetică și ar ocupa și prea mult timp...