| troleibuz a întrebat:

Pentru alergare toamna si iarna ce tinuta ar fi potrivita ca sa te misti usor si in acelasi timp sa tina si cald? Din ce materiale sunt facute acele haine care par subtiri, dar sunt potrivite pentru acest anotimp?

3 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Lana Merinos. E foarte mișto dar și foarte foarte scumpă.

| Mirel4412 a răspuns:

Elastina si poliester. Hainele astea sunt subtiri, pentru ca transpiratia sa se usuce repede de pe ele, in consecinta sa nu simti senzatia aia de frig cand esti transpirat. Daca vrei sa faci miscare iarna, nu trebuie sa iei 10 straturi de haine pe tine, o sa-ti tina de cald, dar nu o sa disipe caldura corpului. Cele mai bune si ieftine haine pentru running le gasesti in sh-uri, dar poti, desigur, sa le si cumperi, dar sunt mult mai scumpe.

Pe tine iti iei:
- un tricou( poliester)
- o bluza (tot aceleasi materiale)
- o jacheta( tot din poliester happy

Poate o sa iti crezi ca o sa ti fie frig si ca esti imbracat subtire, dar de fapt o sa ai o mobilitate excelenta si un airflow excelent.

| Rowi76 a răspuns:

Nike Running e colectia cu cele mai bune haine speciale pentru alergare, indiferent de vreme.