| anonim_4396 a întrebat:

De ce lungesc producătorii celebrul serial "Tânăr și neliniștit"?
Ce vor să obțină cu asta?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Il lungesc probabil pentru ca au fanii lor, adica babute si mosi care inca urmaresc seria asta.
Cand un serial numai este profitabil atunci acesta se termina, de obicei chiar in coada de peste.
De altfel exista si alt fel de producatori /scenaristi care fac un serial cu putine sezoane, astfel gandit sa aiba si un final propriu, adica e conceput sa aiba fix 6 sezoane -fapt stiut dinainte, nici mai mult nici mai putin iar finalul deja este scris.
La astea care nu se mai termina, nimeni, nici macar producatorii nu stiu cand vor face incheierea, atata timp cat iese banul

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Singurul lucru pe care-l pot obtine: bani mai multi!

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Exact, totul e o afacere, cu cat lumea se uita mai mult, cu atat se primesc mai multi bani din reclame.
Cu cat audienta e mai mare, cu atata ti se ofera mai mult pentru minutul de reclama.
E afacere, totul in capitalism e afacere, de la mancare pana la sanatate.

| Lioana a răspuns:

Eu am numit serialul asta "Filmul vietii". Adica nu are un final. Nici nu poate avea pentru ca arata viata mai multor persoane, nu doar a unei familii. Merge inainte cu bune si rele, la fel ca viata oamenilor.
Daca ai fi tu regizorul, ce final ai da acestui film? Eu zic ca nu exista un final cu sens pentru filmul ăsta.

| Brizbriz a răspuns:

Aaaaaaaaaaaaaaaa... BANI?!?
o fi show dar totusi e show BUSINESS

cat timp un rahat are popularitate, si deci produce bani, or sa il lungeasca pana la sfantul asteapta

am vazut asta, chiar pe pielea mea, cand Blizzard a declarat ca inchide wow in 2013 si acum lanseaza al 8lea expansion (fiecare expansion e pe bani, si platesti abonament lunar sa joci jocul)

| Eireann a răspuns:

Atat timp cat lumea se uita o sa tot faca episode. Chiar citisem zilele trecute despre seriale "longevive" si recordul e detinut de o telenovela numita Guiding Light care a inceput in 1937 la radio si a continuat la televizor din 1952 pana in 2009 - 72 de ani in total si peste 18200 de episode! Ca si comparatie "Tanar si nelinistit" nu are decat 47 de ani de cand se difuzeaza dar nu stim cat o sa mai dureze - poate prinde suta :-)