| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii actori nu sunt menționați în lista de distribuție a unui film/serial?
De exemplu, am văzut seriale în care apăreau persoane mai puțin cunoscute și populare în industria cinematografică iar atunci când am căutat să văd cine a interpretat rolul respectiv, nu găseam nici un rezultat.
Sunt acele persoane într-adevăr actori sau doar oameni de la figurație?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Aceia nu sunt actori, doar figuranti, care nu sunt importanti si nici mentionati in distributie.

2 răspunsuri:
| Jessica1235 a răspuns:

Probabil acel actor nu este foarte cunoscut, gen are roluri mici și a jucat în puține filme sau încă nu au reușit cei de la Wikipedia (am observat ca ei se ocupă de așa ceva să le facă pagina, sau cum se spune). Într-o zi și eu am cautat o actriță, am scris numele serialului și am intrat la "actori" dar tipa nu apărea iar după ceva timp am văzut că a apărut și am observat că nu a jucat în multe filme pe vremea aceea.

Probabil există și alte motive

| Brizbriz a răspuns:

Da-mi un exemplu, te rog
sunt curios, daca eu gasescwinking