| adelinasinica a întrebat:

Deci este vorba despre un film vechi, l-am vazut acum vrei 15-20 de ani.Cred ca pe tvr 1 a fost dat.O fata timida la liceu, gaseste un inel in subsolul liceului cred, inelul apartine unui membru al unei fratii ce a fost omorat.Acesta o poseda, ea nu mai e timida deloc si incepe sa se razbune pe colegii ei de liceu care sunt de fapt urmasii vechilor membri ai fratiei.Are puteri telepatice sau ceva de genul din cauza inelului.Cativa dintre ei sunt omorati..stiu ca la final un profesor sau prieten o duce inapoi in subsol si ii scoate inelul si il arunca in foc. Daca e cineva sa ma ajute...pleaseee

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Esti sigură că era un inel, nu un alt obiect?

Un film foarte asemănător cu descrierea ta :

Ring of Curse (2011)
http://en.wikipedia.org/wiki/Ring_of_Curse

| aditimus a răspuns:

Filmul este acesta :

https://www.imdb.com/title/tt0401815/

| Strwberrs a răspuns:

Eu nu am vazut filmul. Dar poti sa scrii pe net descrierea aceasta si poate iti apare numele filmului.

| adelinasinica explică (pentru Strwberrs):

Am tot incercat..nimic..iar cand caut in engleza doamne fereste sa pun ring in descriere ca numai "the ring" imi apare?‍♀️

| danielteodor0 a răspuns (pentru adelinasinica):

Daca au trecut 15-20 de ani si nu iti amintesti greu cred ca il mai gasesti. Ai incercat sa il cauti pe site-uri de intrebari in limba engleza, poate ai mai mult noroc. Incearca sa intrebi pe reddit sau alte site-uri asemănătoare

| geani87 a răspuns:

Dacă găsești filmul spune mi și mie cum se numește te roglaughingpare interesant.

| adelinasinica explică:

Am gasit filmul. Killer Bash 2005.Imediat cum am vazut trailerul mi-am dat seama.Problema acum e ca nu l gasesc sa-l vad? Din tot internetul, pe Youtube e o versiune cu o calitate din 1920 toamna si in franceza.