| anonim_4396 a întrebat:

E cineva aici care urmareste serialul "Ingeri pazitori"(Corazon Valiente)?
Puteti sa-mi spuneti ce conflict era intre "Calaul" si Jesus Matamoros? De ce a ajuns Calaul sa incerce sa-l omoare si care era relatia dintre ei inainte?

Răspuns Câştigător
| Giulia12340 a răspuns:

Povestea lui Jesús Matamoros este foarte unic. A apărut într-un coș, cu un copil pe un lac. Tatal calaului l-au ajutat și a devenit nașul său. N-am știut cine erau părinții lui. Astfel a venit „Mesia" la viață.
Verdugo, Ringo și a crescut Isus împreună. Când au fost copii Ringo a fost „Baby", băiețelul care se uita cu admirație. Într-o zi tatăl lui Verdugo de droguri vie în posibila calea spre mântuire și acceptat pe Isus și Verdugo.
Ringo a vrut să fie ca ei, în timp ce Isus nu a vrut să imite și a cerut să studieze, ai o altă viață. Dar, Ringo a devenit infatuată și care sa încheiat cu călău.
Acum, Isus este din nou. Gigantul și Ringo va fi companionii săi credincioși; Fernanda, dușmanul său sub acoperire; Bernardo, un prieten care nu respectă prea; Fabiola, arma lui de răzbunare; Lady, dragoste pură; Yvonne, pasiunea care arde pielea ta; Miguel Valdez, inamicul lor principal.
Sper că te-am ajutat.
Eu asta am găsit...