| Ana171007 a întrebat:

Era acum ceva ani, pe TVR (așa cum era și Dragonball) un serial japonez cu doi frați, un băiat și o fată. Fata era mai mare și era vrăjitoare. Ei se mută într-un oraș nou și merg la școală și au tot felul de aventuri. Într-un episod erau suspectati/urmăriți că stăteau într-o casă care nu era acolo (casa de fapt era făcută prin magie) și pentru a ascunde casa (când veneau cei de la primărie), ei au ieșit afară cu invitații lor (aveau invitați câțiva colegi de la școala) să aprindă artificii, iar în timp ce se uitau la ele, fata a făcut o vraja iar casa a devenit invizibila. Nu mai știu cum se numea, oare știe cineva? Am tot căutat diverse denumiri cu vrăjitoare, dar nu am găsit sad
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| AdrianaBacescu a răspuns:

Slayers?

| Ana171007 explică (pentru AdrianaBacescu):

Nu. La Slayers copiii par a fi mai mari, la serialul de care vorbesc eu copiii erau mai mici, cam școala generală as spune și nu se luptau cu tot felul de monștri, ci pur și simplu aveau puteri și se foloseau de ele în anumite circumstanțe. Mulțumesc oricum pentru mesaj!

| Alexandru3131 a răspuns:

Hai sa cautam impreuna?

| Ana171007 explică (pentru Alexandru3131):

Aștept sugestii sau păreri despre ce serial ar putea fi vorba. Mulțumesc!