| Florianaoo a întrebat:

Eram mai mic și era un desen cu doi frați un sărac și un bogat cu o păsărică care avea piciorul rupt și cel sărac a făcut-o bine și drept răsplată i-a dat trei dovlecei și-i tăia cu fierăstrăul și cânta noi tăiem dovleacul

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

The Queen of the Swallows (2008)
https://www.youtube.com/watch?v=MYFghs-vMJU

https://www.storynory.com/the-king-of-the-birds/

| Florianaoo explică (pentru floresdemayo):

Mai era un desen cu niste zâne in apă și a venit un băiat la dus sus zânele l-a pus la niște probe împăratul

| Florianaoo explică (pentru floresdemayo):

Dar în română nu-i

| floresdemayo a răspuns (pentru Florianaoo):

The Enchanted Mountain (2008) Https://www.youtube.com/watch?v=qPYIXrMN7FQ

| Florianaoo explică (pentru floresdemayo):

Da aste sunt și îți mulțumesc dar în română nu-i te rog

| Florianaoo explică (pentru Florianaoo):

Dar ști programul tv pe care se difuzează

| Florianaoo explică (pentru floresdemayo):

Mai era un desen cu niste oameni care erau îmbrăcați în haine de plus
Și lumea era tot de plus era pe Boomerang începâ cu doua zâne un băiat și o fată băiatul canta la tobe și fata canata