| SweetChild1 a întrebat:

Erau niște desene vechi pe Minimax, dar le-am uitat numele și chiar vreau să-l știu acum. Îmi amintesc că era vorba despre niște mormoloci, care voiau să meargă într-un loc unde sunt mai mulți mormoloci, dar pe drum au întâmpinat mai multe obstacole. Iar la păsări și pământ dădeau denumiri mai ciudate. Îmi puteți spune cum se numeste acesta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sofisis a răspuns (pentru Kaℓi):
Declară răspunsul câştigător
Kali, cred ca e invers : brotaceii sunt mormoloci adolescenti.
Cancelled, cel mai bine e sa-i dai asta :
http://www.desene-animate-online.net/browse-minimax-videos-1-date.html
si sa se uite ea pe grila de desene animate de pe minimax.
Desi eu cred ca nu tine bine minte si vorbeste de desenul cu dinozauri mici care incearca sa gaseasca un loc cu alti dinozauri : Taramul uitat de timp.

2 răspunsuri:
| extremeA07 a răspuns:

Eu si ratusca cea urata
Miss Spider si prietenii din dumbrava insorita
Dr Bubo
Andersen povestitorul

| RosuSilvia a răspuns:

Stiu desenul, dar nu si numele. Daca nu ajungeau la timp in acel loc se transformau in ciuperci, iar pe unul dintre fratii brotacei il chema Cescuta, avea o fusta in forma de floare roz si o boneta mov in forma de floare. Fratele cel mare, daca tin minte bine, avea par rosu si o salopeta maro. Poate detaliile acestea ajuta pe cineva sa-si aminteasca.