| IonutValeriu a întrebat:

Exista seriale care se desfasoara in anii 60, 70, cand era moda cu hainele pe care tinerii din ziua de azi le numesc ciudate, gen Comedie, drama, romantic/?

4 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

In 60 de abia existau camere de filmat, da seriale...

| StefanDrg a răspuns:

The queen gambit. Este pe Netflix

| CodrutElian1990 a răspuns:

Fiecare perioada cu "ciudateniile" ei. Uneori se revine a moda. Ex. : pantaloni mai stramti - pana in 19 cm jos si sa se vada ciorapii sub pantaloni de 2-4 degete. Apoi cu pantaloni stramti pe fund incat sa se vada umflatura la baieti, iar uneori se vedea crpatura la fete, iar in partea de jos evazati de aveau si 29-30 cm diamerul. Acum este o combinatie din ce a fost in trecut.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Mirel4412):

Si atunci se turnau filme, dar erau alb-negru. Ex. O scrisoare pierduta cu Nicki Atanasiu, Alexandru Giugaru, Radu Beligan si Grigore Vasiliu-Birlic a avut premiera in anul 1953.
Dar si in anii interbelici si mai inainte.
https://ro.wikipedia.org/......%80%931947