| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Filme cu spitale de nebuni? Psihopati, sociopati, pedofili etc.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

A Cure for Wellness (2016), Insanitarium (2008), Leatherface (2017), Unsane (2018), Session 9 (2001), The Ward (2010),Eliza Graves (2014), The Jacket (2005), Asylum (2005), Abandoned (2010), Madhouse (2004), Mental (2012),Room 33 (2009), It's Kind of a Funny Story (2010), House of Dust (2013), Sanatorium (2013), Shadow Puppets (2007), Asylum Night (2004), Boo (2005),Eloise (2016), Asylum of Darkness (2017), Asylum of Fear (2018).

13 răspunsuri:
| troleibuz a răspuns:

Ai o obsesie/

| troleibuz a răspuns:

De ce toata atentia ta se duce spre chestii din astea? Asa visezi sa devii? De ce nu iti ocupi timpul cu lucruri mai constructive?

| Violleta2022 a răspuns:

Tacerea mieilor
The Silence of the Lambs (1991)
https://www.imdb.com/title/tt0102926/

| Sn4k3 a răspuns:

Leatherface

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parlamentul Romaniei, USR, Guvernul Orban

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu doar de Joker, urmaresc intrebarea si sper sa fie macar vreo 5 sa am la ce ma uita laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A serbian film
Red dragon
American psycho
Primul e terifiant beware

Răspuns utilizator avertizat
| alina2k18 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Https://www.cinemagia.ro/filme/bug-omul-cu-gandacii-18342/
Film cu boala curata;)
''marylon pe 04 Februarie 2012 00:11

filmul surprinde foarte realist delirul schizofrenic paranoid in chiar pura lui descriere din psihopatologia de manual (sunt specialist in domeniu si stiu ce spun). Poate nu place la toata lumea insa cred ca e un film facut parca pentru specialistii in domeniu (psihologi, psihiatrii etc.) sau pentru cei ce vor sa inteleaga fenomenologia si mecanismele schizofreniei paranoide, una din cele mai frecvent intalnite boli psihiatrice. Recomand cu caldura celor care vor sa inteleaga psihopatologia de manual. Posibil ca filmul sa nu fie unul foarte captivant din punct de vedere cinematografic, dar repet, din perspectiva medicala e briliant.''

| Drkurt01 a răspuns:

Ahah, imi placi. Cati ani ai? E ok sa fii pasionat de lucrurile astea, sunt interesante, dar ai grija sa nu devina o problema. Citeste Dostoievski, o sa-ti placa)).

| pombar a răspuns:

88 minutes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Shining A Clockwork Orange