| TobiRami a întrebat:

Final Fantasy e film/serial sau joc?

7 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Buna,
E si film si joc
Numai bine!

| valentingb a răspuns:

FInal Fantasy The Spirits Within si Final Fantasy Advent Children sunt filme de animatie. E destul de greu sa iti dai seama de asta, par foarte reale personajele, mule din ele sunt facute dupa persoane reale.
Final Fantasy este, la baza, un joc pentru console de joc (cum sunt acum PS3 si WII).
Au aparut zeci de versiuni ale jocului si milioane de oameni l-au jucat. Primul joc video din serie a aparut in '87, pe vremea cand noi nu stiam ca s-au inventat supermarket-urile.A fost creeat initial de Square pentru dispozitive Nintendo. Acum, Square s-a cuplat cu Enix, devenind Square Enix, si platforma a fost transformata in franciza. Oricine are bani poate dezvola propriul joc, devenind actionar al francizei, fiecare scoate profit in functie de cati bani a bagat. Sunt foarte bune aceste jocuri video, au un caracter educativ, in sensul ca te invata sa faci bine, sunt frumoase si, din pacate, dau dependenta. Pana nu termini jocul, nu te lasi.
Filmele sunt extraordinare, cand am vazut Advent Children, eram mic, si m-a indragostit de Tifa. Nu am realizat ca era desenata, am crezut ca e o actrita laughing
si in aceste doua filme, povestea te tine captivat.

| Nucreeed a răspuns:

Toate trei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am auzit de Final Fantasy jocul, dar si de film thinking

| trance04 a răspuns:

Este film si are 8 serii cred, de joc ma mai interesez si iti spun

| Erzaa a răspuns:

Este si film, in mai multe parti, si este si joc.

| TobiRami explică:

Poate sa imi dea cineva un link catre un site pe care pot sa ma uit la filme final fantasy?