| deadmoongirl a întrebat:

[funda]buna,sunt un mare fan anime, cine imi poate da cele mai bune anime noi? multumesc

Răspuns Câştigător
| MariMariaMariuca a răspuns:

Pai...Depinde.
In materie de animeuri pe baza Otome ti-as recomanda amnesia si uta no prince-sama (ambele sezoane, al 2-lea este in desfasurare), dar pentru altele ma mai informez...
ai putea sa intri pe www.myanimelist.net pentru mai multe.
AAA am uitat de Mirai Nikki...Cum sa uit de Mirai Nikki.Si de Durarara.Si de Lovely Complex...Si de multe altele.

3 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Anime noi spui?
Ehm, habar nu am, iti spun ce am urmarit eu si mi se par superbe.
Top 5:
1.Inuyasha - ceva mai frumos de atat nu se poate, actiune, sf, demoni, comie drama si mult romantism.Am plans la foarte multe episoade, am ras cu pofta, iar sfarsitul...De ce sa-l stric, oricum e demential, ramane preferatul meu.
2.Clannad -... Aici am varsat multe lacrimi, dar am si ras cu hohote, sa nu mai spun ca sezonul 2 e schimbat total, multe surprize.e minunat, are 2 sezoane, trebuie neaparat sa-l vezi, o sa iti schimbi parerea asupra vietii, o sa te faca si ma fericita.E awesome! laughing
3.VampireKnight- vampiri, clar, drama si romantism, uneori putina comedie, sfarsitul a fost ceva gen : Ha? Oricum e interesant, sezonul 3 o sa apara anul acesta.
4. Sword Art Online - inca nu l-am terminat, de abia am inceput, dar e foarte interesant, dramatic, haios uneori, pur si simplu povestea e super si iti capteaza atentia.
5.Naruto Shippuden - um...300+ de episoade (de cand e el mare) comedie foarte multa, actiune, drama...E chiar interesant, desi nu l-am mai vazut de cateva saptamani, ma reapuc iar.

Mai sunt, insa acestea mi-au placut cel mai mult deocamdata, oricum Inuyasha si Clannad raman serialele mele de suflet! :X

Vizionare placuta.

| Zoey112 a răspuns:

Preferatele mele:
1. Kaleido star
2. Mew mew power
3. Mermaid melody
4. Shugo chara
5. Kaichou wa maid-sama
6. La corda doro
7. Sword art online (sao)
8. Kirarin revolution
9. Fairy tail
10. Gokujou mecha mote iinchou
11. Yumeiro patissiere
12. Kamikaze kaitou jeanne
13. Mamotte lollipop
15. Tonari no kaibutsu-kun
16. Sugar sugar rune
17. Special a
18. Hyokoy
19. Avatar the last airbender
20. Bokura ga ita
21. Avatar the legend of korra
22. Rave vs fairy tail
23. Sakurasou no pet