| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Cum se numeste filmul bazat pe fapte reale in care un politist, profesionist si bun tintas este recrutat de catre o retea secreta anti terorism in care numai presedintele stia, pentru a preveni anumite infractiuni? Ei erau mereu cu un pas inainte si alertati inaintea politiei si ii impusca pe criminali, spargatori de banci, etc. Cand ajungeau politia la locul faptei (deja prea tarziu) raufacatorii erau deja morti. Tin sa mentionez ca acest politist avea o sotie (iubita) reporter. Cand a ajuns la biroul acestei agentii secrete, el era in costum si cravata iar colegii lui de munca mai vechi care lucrau deja acolo erau imbracti civil, cu blugi rupti tip rock, parul lung, barba lunga, cercei si bea wisky ceva gen sub acoperire. La un moment dat intr-una din misiunile lui acesta negocieaza cu un infractor care il convinge sa se predea spunandu-i ca va lua mai putin de 2 ani daca se preda. Infractorul se pregateste sa se predea dar prea tarziu pentru este impuscat de colegii lui lunetisti. Maniat aceasta se cearta cu seful lui cerandu-i explicatii. Seful ii povesteste ca el a infiintat aceasta agentie cu mult timp in urma dupa ce sotia si fiica lui au fost violate si ucise de catre un un fiu de senator care a scapat cu ajutorul unui avocat bine platit care a pretins ca era sub influenta drogurilor si nu avea discernamant si scapase usor. Fiind tot in libertate aceasta s-a dus si-a facut dreptate parca. (daca imi amintesc bine) Pe scurt un fel de razbunare impotriva coruptiei. La un moment dat sotia lui reporter fiind, publica ceva articole despre infractorii omorati inainte sa ii prinda politia. Tin sa mai precizez ca rolul principal este jucat de un actor american cu origini indiene (daca tin minte bine) care a jucat si in filme western cat si unul sf. Ofer funda!

5 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Politist nu stiu, ce descrii tu e pur si simplu Superman
poate The President's Man https://www.imdb.com/title/tt0234516/
poate The President's Man 2 https://www.imdb.com/title/tt0304584/ (unde aduc pe unul care parca era politist)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu l-am vazut acum vreo 10 ani in urma ca sa zic asa, filmul e ceva mai vechi sa zicem anii 80-90 dupa moda hainelor si a parului pe care le poarta actorii. Chair nu ii stiu numele insa imi amintesc bine fata actorului in rolul principal insa nu mai sunt sigur de originile lui indiene, nu mai stiu daca juca si liam nielsen in acest film, insa cand el s-a prezentat la acea institutie parca purta uniforma de politist (si nu costum si cravata) oricum nu mai tin minte, dar e un film foarte bun si reusit si mai ales e inspirat din realitate. Vreau sa il revad. recomand tuturor cu placere.

| Anyo1988 a răspuns:

Eu stiu despre ce film vorbeste el l-am vazut in urma cu, cativa ani dar nu mai stiu numele insa voi incerca sa il caut si sa revin daca il gasesc happy

| Anyo1988 a răspuns:

Din pacate nu dau de el insa cred ca daca vrei filme asamanatoare poti sa vezi deja vu sau Minority Report al 2-lea este cam pe acelasi principiu si cred ca mai pot fii filme de genul trebuie doar sa cauti happy imi cer scuze ca din pacate nu pot ajuta mai mult de atat

| Anyo1988 a răspuns:

Poti arunca totusi 1 ochi si aici https://www.google.com/......ps?/search
poate il vezi pe aici sau recunosti actorul sau ceva