| Static a întrebat:

Funda. Pentru cei ce se uita la anime-ul Kuroshitsuji. De ce l-a omorat Claude pe Alois, si Sebastian de ce nu il omoara pe Ciel, adica era o chestie a demonilor sa faca contractele astea cu ei dupa sa le ia sufletele, dar Sebastian era... adica, il iubea pe Ciel. Cineva sa imi explice totul detaliat va rog, multumesc.

Răspuns Câştigător
| teosbeos a răspuns:

Claus la omorat pe Alois pentru a putea crea o capcana pentru Ciel dar si pentru ca ii statea in cale la prinderea lui Ciel. Iar Sebastian nu la omorat pe Ciel pentru ca a devenit demon. Desi Sebastian nu ar mai trebui sa-l serveasca pe Ciel dar datorita ultimului ordin dat Sebastian ramane majordomul baiatului. Iar prima oara nu l-a omorat pentru ca Claus i-a furat sufletul lui Ciel. Sper ca ai inteles. dar daca nici acum nu ai inteles mai uitete odata la el si fi mai atent!