| Alexandra_8691 a întrebat:

FUNDAlove struck
Hey.Am vazut mai demult pe protv un film egiptean, era vb despre o regina care a murit cand a nascut un baiat, iar ceva sluga sau un prieten foarte bun(nu mai stiu sigur ce era) l-a pus pe baiat intr-un cosultet si ia pus la gat un lantisor ca sa-l protejeze si la pus deasupra unui rau si a plutit, si el era protejat de un sarpe urias, si a fost atacat de niste crocodili pe rau, si a iesit din apa sarpele acela urias si a omorat crocodili, si el a fost gasit de o femeie arheolog, si casa in care a stat a fost atacata de niste hoti si au vrut sa-l atace pe baiat si erau langa un raulet si din nou a iesit acel sarpe din apa si la salvat.Cred ca Hapi l-a chemat pe copil...

Răspuns Câştigător
| elena_3173 a răspuns:

Al saptelea pergament

2 răspunsuri:
| Alexandra_8691 explică:

Al saptelea manuscris era da mersii oricum:*

| RoxyKaRoxana a răspuns:

Buna!
L-am vazut si eu, mi s-a parut interesant, dar chiar nu imi amintesc cum se numea.
SORRY!