| malina97 a întrebat:

HEI! Cn se uita la anime-ul Hakuouki? Mi-e mi s-a parut un anime foarte reusit ambele sezoane :X:X:X nu ma asteptam ca un anime cu lupte sa ma atinga atat de tare. Dar am avut mici nelamuriri la final stiu ca toti membri shinsengumi in afara de Chizuru si Hijikata morcrying. In ultimul episod hijikata teoretic moare si chizuru inchide ochii si isi imagineaza soldatii din shinsengumi pe cer ...atunci hijikata i sterge lacrima o striga iar Chizuru deschide ochii si il vede(si atunci s-a terminat anime-ul). Deci pana la urma Hijikata a murit sau nu... mie mi se pare ca nu a murit dar am mai citit pe unele forum-uri ca numai chizuru a supravietuit. O lamurire pls.

2 răspunsuri:
| ShiftyIsXtreme a răspuns:

tongue...nu na muritbig grin

| eMiiau a răspuns:

Sincera sa fiu si eu sunt un pic nelamurita. De curand am terminat de vazut anime-ul si ma simt si eu un pic confuza, dar din cate am vazut cred ca Hijikata moare, iar ea ramane cu trupul lui in brate si o striga spiritul lui. Dar mai am o ipoteza, aceea ca amandoi maor iar Hijikata o cheama la el.