| andradasica a întrebat:

Imi puteti spune ce se va intampla in episodul 48 din suleyman magnificul?

Răspuns Câştigător
| Saddelyx a răspuns:

Scz...aseara nu am avut cum sa termin raspunsul. Ibrahim vorbeste cu sultana-mama sa inceteze cu dusmania (cel putin la suprafata) si ii invita la cina pe sultan, Hurrem si sultana-mama, dar, ca de obicei nu iese prea bine.Sultanul afla ca Ibrahim a citit scrisoarea de la Hurrem si nu i-a inmanat-o, dar nu ii face nimic pentru ca zice ca ar fi vrut sa il protejeze, sa nu isi faca griji.Nora,cadana lui Hurrem, care cica a fost alungata de Hurrem dupa incidentul cu incendiul, vrea de fapt sa ajunga in iatacul lui mustafa, dupa ordinele sultanei.Gulsah,avand autoritate in harem, se ia de Daye, dupa intervine Nigar, iar Daye ii da o palma lu Gulsah.Aceasta se duce la sultana-mama,sultana o alunga pe Daye,dupa inetvine Hurrem si o cearta pe Gulsah, Aceasta din urma se duce si se plange la Mahidevran, care se duce si incearca sa o loveasca pe Hurrem, dar exact in acel moment apare sultanul, o opreste si o pune sa-i ceara scuze lu Hurrem.Mahidevran se intoarce in camera ei, incepe sa planga, atunci intra Mustafa (astea se intampla chiar in seara in care trebuie sa mearga Nora in iatacul lui), o vede pe masa, se supara si se duce sa vorbeasca cu sultanul.asa se incheie episodul.

1 răspuns:
| Saddelyx a răspuns:

Pai,momentan,Hurrem s-a intors la palat. Dupa incidentul din episodul anterior, dupa ce a fost arsa, ea s-a dus la palatul sultanei Hatice.Hurrem i-a trimis o scrisoare sultanului in care ii povesteste tot, insa scrisoarea ajunge la Ibrahim, ca nu ii spune sultanului.Scrisoarea trimisa sultanului, pentru credibilitate, a fost semnata de Daye.Afland acest lucru, sultana-mama a destituit-ope Daye din funtie si in schimb i-o da Llu Gulsah.Sultanul si Mustafas-au intors acasa, si acum sultanul o vede pe Hurrem.