| StewartCassie a întrebat:

Stiti filme romantice gen: The Vow, A walk to remember, Sweet november, Keith?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Cocooos a răspuns:

One day 2011
Nancy drew
The notebook
An education
A Cinderella Story: Once Upon a Song
The last song
Dear John
The prince and me
The decoy bride
The lost Valentine
The lake house
The girl next door
Funda?

| Shìzuko a răspuns:

Pregateste-te, ca vine! (2012)

What to Expect When You're Expecting

Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Cameron Diaz, Elizabeth Banks, Matthew Morrison

Filmul, bazat pe o carte de succes in intreaga lume, incepe cu povestea a doua prietene, Jules (Cameron Diaz), prezentatoarea unei emisiuni de fitness la TV si Evan, vedeta unui show de dans. Acestea descopera ca provocarile cu care se confrunta o...

.

Caut prieten pentru sfarsitul lumii (2012)

Seeking a Friend for the End of the World

Regia: Lorene Scafaria; Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Keira Knightley, Steve Carell

V-ati intrebat vreodata cum ar fi daca sfarsitul lumii ar veni peste trei saptamani? Lorene Scafaria a regizat raspunsul la aceasta intrebare sub forma acestei productii cinematografice, o calatorie emotionanta, dar si amuzanta catre sfarsitul lumii,...

4 comentarii
.

Placinta americana: Din nou pe felie (2012)

American Reunion

Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Jason Biggs, Mena Suvari, Alyson Hannigan, Seann William Scott, Chris Klein, Thomas Ian Nicholas, Tara Reid

Personajele cu care am facut cunostinta acum mai mult de un deceniu se intorc la East Great Falls pentru intalnirea de zece ani. Pe parcursul unui weekend prelungit, acestia vor descoperi ce s-a schimbat, ce a ramas la fel, dar si faptul ca timpul si...

2 fani
.

Te mai mariti cu mine? (2012)

The Five-Year Engagement

Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Emily Blunt, Jason Segel

Filmul incepe acolo unde comediile romantice se termina, de obicei: Jason Segel si Emily Blunt sunt doi logodnici care tot amana momentul ajungerii in fata altarului. Exact la un an dupa ce Tom a intalnit-o pe Violet, aceasta o surprinde cu un inel...

.

Misiune de salvare (2012)

Big Miracle

Gen film: Drama, Romantic

Cu: Drew Barrymore, John Krasinski

Reporterul de stiri locale Adam Carlson (Krasinski) de-abia asteapta sa scape de deplasarea in Alaska pentru a transmite stiri din zone mai importante. Exact cand apare stirea care poate sa-i schimbe cariera, se trezeste ca nu are deloc...

.

Juramantul (2012)

The Vow

Gen film: Drama, Romantic

Cu: Rachel McAdams, Channing Tatum

Cum ar fi daca, dintr-o data, fiinta iubita nu v-ar mai recunoaste? Paige (interpretata de Rachel MCAdams) si Leo (Channing Tatum) sunt casatoriti si se iubesc la nebunie. Ambii sunt artisti de succes in Chicago. Intr-o noapte cu ninsoare deasa,...

2 fani 1 comentarii
.

Larry Crowne (2011)

Larry Crowne

Regia: Tom Hanks; Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Tom Hanks, Julia Roberts

Atunci cand simpaticul Larry Crowne (Tom Hanks) este, in mod inexplicabil, dat afara de la locul sau de munca unde ocupa o pozitie de lider, el isi da seama ca a venit momentul unei schimbari majore in viata sa. Adanc infundat in datorii si nestiind...

2 fani
.

De Anul Nou (2011)

New Year's Eve

Regia: Garry Marshall; Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Ashton Kutcher, Josh Duhamel

Povestile personajelor implicate se petrec intr-un interval scurt, dar extrem de important, cele 24 de ore dinaintea revelionului. O secretara, un director, un star rock, un politist, o femeie de afaceri, o asistenta, un pacient, oameni de toate...

1 fani 1 comentarii
.

A naibii dragoste (2011)

Crazy, Stupid, Love.

Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Julianne Moore, Ryan Gosling, Steve Carell

Totul pare perfect pentru Cal (Steve Carrel). La 40 de ani se poate lauda cu o viata de invidiat: are un serviciu bun, o casa superba, copii frumosi si este insurat cu iubita din liceu. Asta pana cand afla ca sotia lui, Emily (Julianne Moore), il...

3 fani
.

Fara obligatii (2011)

No Strings Attached

Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Natalie Portman, Ashton Kutcher

Emma (Natalie Portman) si Adam (Ashton Kutcher) sunt prieteni de-o viata. E suficienta o noapte de sex pentru ca totul sa riste sa se duca pe apa sambetei. Pentru a-si proteja relatia de prietenie, cei doi fac un pact si decid sa aiba o relatie...

10 fani 1 comentarii
.

La pescuit in desert (2011)

Salmon Fishing in the Yemen

Regia: Lasse Hallström; Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Ewan McGregor, Emily Blunt, Amr Waked

Fred Jones (Ewan McGregor) este un om de stiinta specializat in piscicultura care are o casnicie lipsita de dragoste si a carui lume este complet bulversata atunci cand este insarcinat sa supervizeze un proiect pe care il considera de-a dreptul...

.

O singura zi (2011)

One Day

Gen film: Drama, Romantic

Cu: Anne Hathaway, Patricia Clarkson, Jim Sturgess

O drama romantica regizata de Lone Scherfig (An Education), adaptarea pentru marele ecran apartinandu-i lui David Nicholls, dupa romanul sau, "One Day". Ea este o fata provenita din clasa muncitoare, cu principii si ambitii, care viseaza sa faca...

2 fani
.

Perfect Sense (2011)

Regia: David Mackenzie; Gen film: Drama, Romantic

Cu: Ewan McGregor, Eva Green

O productie independenta, avand in centru o poveste de dragoste poetica si magnetica despre doi oameni care se indragostesc chiar cand lumea incepe sa se destrame. Eva Green o interpreteaza pe Susan - epidemiolog, care se indragosteste de...

.

Iubit de imprumut (2011)

Something Borrowed

Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Kate Hudson, Colin Egglesfield, Ginnifer Goodwin

Rachel (Ginnifer Goodwin) implineste in curand 30 de ani. Pe masura ce se apropie de petrecerea sa aniversara, are din ce in ce mai des sentimentul ca viata ei nu decurge asa cum si-ar fi dorit. Desi are o cariera de succes in cadrul unei firme de...

2 fani 1 comentarii
.

Iubire persana (2011)

Poulet aux prunes / Chicken with Plums

Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Mathieu Amalric

Cu magia din "Amelie", regizorii succesului international "Persepolis" prezinta o noua poveste de dragoste: Teheran, anul 1958. De cand indragita vioara a lui Nasser Ali Khan, cel mai renumit violonist, este distrusa, acesta pierde gustul...

.

Poongsan (2011)

Gen film: Drama, Romantic

Poongsan, un tanar cu ochi de copil inocent, strabate Coreea de Sud si de Nord pentru a alina durerea familiilor destramate de separarea celor doua tari. Chiar daca asta poate duce la uciderea lui, isi asuma riscul fara teama. Intr-o zi, la cererea...

.

Weekend (2011)

Gen film: Drama, Romantic

Este vineri seara, iar Russell petrece alaturi de prietenii sai. Dupa, ajunge de unul singur intr-un club si, chiar inainte de inchidere, il intalneste pe Glen. Astfel incepe un weekend - in baruri si dormitoare, cu bautura si droguri, la povesti sau...

.

Baikonur (2011)

Gen film: Romantic

Primul film realizat vreodata la cosmodromul de la Baikonur, amenajat de fosta Uniune Sovietica in vasta stepa kazaha, pentru programul sau spatial. O comedie despre un tanar kazah, Iskander (Alexander Asochakov), obsedat de misiuni spatiale. Din...

.

Saga Amurg: Eclipsa (2010)

The Twilight Saga: Eclipse

Gen film: Fantastic, Romantic, Thriller, Adolescenti

Cu: Robert Pattinson, Kristen Stewart, Taylor Lautner

O serie de crime misterioase incep sa impanzeasca orasul Seattle. Ceea ce Edward banuieste este ca vinovat pentru aceste crime nu poate fi decat un nou vampir, a carui sete pentru sangele uman este de necontrolat. In Saga Amurg: Eclipse, cel de-al...

Vezi trailer 36 fani 54 comentarii
.

Ziua indragostitilor (2010)

Valentine's Day

Regia: Garry Marshall; Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Jessica Biel, Anne Hathaway, Ashton Kutcher, Taylor Lautner

"Valentine's Day" este povestea mai multor cupluri destabilizate de presiunea psihologica a Zilei Indragostitilor. Cuplurile se impart si se despart in acest film cu multiple fire narative care, in esenta, spun acelasi lucru si-l adapteaza la...

Aminteste-ti de mine (2010)

Remember Me

Regia: Allen Coulter; Gen film: Drama, Romantic

Cu: Robert Pattinson, Pierce Brosnan, Emilie de Ravin

O superba poveste de dragoste ia nastere in momentul in care Tyler (Robert Pattinson) o intalneste in cel mai neasteptat mod pe Ally (Emilie de Ravin), cea care avea sa-i schimbe viata pentru totdeauna. Un tanar rebel in New York-ul zilelor noastre,...

Vezi trailer 31 fani 18 comentarii
.

Vei intalni strainul din visele tale (2010)

You Will Meet a Tall Dark Stranger

Regia: Woody Allen; Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Naomi Watts, Antonio Banderas, Josh Brolin

Vezi trailer
.

Un cuplu mortal (2010)

Killers

Regia: Robert Luketic; Gen film: Actiune, Comedie, Romantic

Cu: Ashton Kutcher, Katherine Heigl

Dupa ce a fost lasata cu ochii in soare de fostul iubit, Jen (Katherine Heigl) crede in dragoste la fel de mult cat crede si in Mos Craciun. Si pentru ca situatia sa devina si mai greu de suportat, Jen este fortata sa... plece in vacanta cu...

Vezi trailer 9 fani 7 comentarii
.

Gardienii Destinului (2010)

The Adjustment Bureau

Gen film: Actiune, Science Fiction, Romantic

Cu: Matt Damon, Emily Blunt, Terence Stamp

Partial bazat pe nuvela autorului Philip K. Dick, filmul "The Adjustment Bureau" il are in centrul actiunii pe ambitiosul si carismaticul politician David Norris (Matt Damon), caruia soarta i-a rezervat un loc privilegiat in Senatul SUA. Atunci cand...

Vezi trailer 1 fani
.

Recompensa cu bucluc (2010)

The Bounty Hunter

Regia: Andy Tennant; Gen film: Actiune, Comedie, Romantic

Cu: Gerard Butler, Jennifer Aniston, Christine Baranski

"Recompensa cu bucluc" este povestea lui Milo (Gerard Butler), un vanator de recompense care primeste misiunea de a aresta si a aduce in fata justitiei o femeie care a savarsit o infractiune marunta si a fost eliberata pe cautiune, insa a omis sa se...

Vezi trailer 16 fani 17 comentarii
.

Nu-i de nasul meu (2010)

She's Out of My League

Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Alice Eve, Jay Baruchel

"Nu-i de nasul meu" este o comedie care il prezinta pe Kirk, un tanar banal, cu o slujba de agent de paza la aeroport, si cu foarte putine idealuri in viata. Atunci cand frumoasa, inteligenta si fermecatoarea Molly se indragosteste de el, tanarul...

Vezi trailer 9 fani 12 comentarii
.

Un an bisect (2010)

Leap Year

Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Amy Adams, Matthew Goode

"Un an bisect" este povestea Annei (Amy Adams), o tanara din America ce pune la cale un plan inedit: vrea sa il ceara in casatorie pe iubitul ei in data de 29 februarie, cand in Irlanda se sarbatoreste Leap Day, eveniment ce are loc odata la 4 ani...

Vezi trailer 13 fani 10 comentarii
.

Plan de rezerva (2010)

The Back-up Plan

Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Jennifer Lopez, Alex O'Loughlin

"Plan de rezerva" este povestea lui Zoe (Jennifer Lopez), o tanara care a cautat ani de-a randul barbatul perfect alaturi de care sa isi intemeieze o familie, insa fara succes. Astfel, Zoe decide sa solutioneze problema pe cont propriu si sa devina...

Vezi trailer 9 fani 6 comentarii
.

Dansul dragostei 3D (2010)

Step Up 3-D

Gen film: Muzical, Drama, Romantic

Cu: Sharni Vinson

Universul intens al street dance-ului new yorkez prinde viata si se metamorfozeaza complet in mult asteptata continuare a seriei de succes Step Up, o noua creatie 3D exploziva: Dansul dragostei 3D. Luke (Rick Malambri) este un orfan pentru care...

Vezi trailer 12 fani 1 comentarii
.

The Town (2010)

Regia: Ben Affleck; Gen film: Drama, Romantic, Thriller, Crima

Cu: Blake Lively, Ben Affleck, Jeremy Renner

Vezi trailer 2 fani
.

Scrisori catre Julieta (2010)

Letters to Juliet

Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Amanda Seyfried

"Scrisori catre Julieta" prezinta povestea unei americance (Amanda Seyfried) care este in vacanta in Italia. Ea gaseste o scrisoare fara raspuns, o scrisoare catre Julieta, una dintre miile de scrisori lasate la curtea Julietei din Verona, care...

Vezi trailer 6 fani
.

Des vrais mensonges (2010)

Regia: Pierre Salvadori; Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Audrey Tautou, Nathalie Baye

Intr-o frumoasa dimineata de primavara, Emilie gaseste o minunata scrisoare de dragoste, dar anonima. Nu are cum sa stie cine e autorul si nu se indura sa o arunce. Asa ca o daruieste mamei, care sufera de depresie dupa despartirea de omul iubit. Iar...

.

Trei (2010)

Regia: Tom Tykwer; Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Sophie Rois, Devid Striesow

.

Trei (2010)

Three

Regia: Tom Tykwer; Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Sophie Rois, Devid Striesow

Un cuplu casatorit are parte de o experienta neobisnuita. Hanna si Simon sunt de multi ani impreuna. In viata lor, iubirea, jobul, viata intima si rutina zilnica se impletesc firesc. Insa, apare Adam si toti trei se indragostesc fara scapare. Hanna...

.

Love, Imagined (2010)

Les amours imaginaires

Regia: Xavier Dolan; Gen film: Drama, Romantic

Cu: Xavier Dolan, Monia Chokri

1 comentarii
.

Iubirile imaginare (2010)

Les amours imaginaires / Heartbeats

Regia: Xavier Dolan; Gen film: Drama, Romantic

Cu: Xavier Dolan, Monia Chokri

Francis si Mary sunt prieteni foarte buni. Intr-o noapte il intalnesc pe Nick, un tanar din provincie care de-abia s-a stabilit in Montreal. Intalnire dupa intalnire, clipa după clipa, macinati de anumite semne - unele reale, altele imaginare,...

.

Nunta in Basarabia (2010)

Wedding in Bessarabia

Regia: Nap Toader; Gen film: Comedie, Drama, Romantic

Cu: Vlad Logigan, Victoria Bobu

2 fani
.

Trandafirasul (2010)

Regia: Jan Kidawa-Blonski; Gen film: Drama, Romantic

Cu: Andrzej Seweryn

Fortat de superiori sa-l discrediteze pe intelectualul Warczewski, un profesor si un respectat scriitor banuit a fi un "zionist sub acoperire", durul colonel de securitate Rozek o convinge pe frumoasa dar naiva sa iubita, Kamila, sa se insinueze in...

.

Muntele rosu (2010)

Gen film: Drama, Romantic

Orasul Bor din Serbia a fost pe vremuri cea mai mare mina de cupru din Europa. Acum e doar cea mai mare groapa. Toda si Stefan, prieteni la catarama, isi petrec prima vara de dupa liceu in mina abandonata, filmand clipuri inspirate de emisiunea...

.

Lisanka (2010)

Gen film: Comedie, Romantic

In Veredas, sat imaginar din Cuba inceputului anilor '60, sunt amplasate rachete sovietice. Doi tineri, Sergio si Aurelio, isi disputa iubirea Lisankai, cea mai frumoasa si dorita fata din regiune. Criza Rachetelor e pe cale sa inceapa, iar in zona...

La umbra macesului (2010)

Regia: Zhang Yimou; Gen film: Romantic

In timpul Revolutiei Culturale din China, doi tineri vor descoperi iubirea. Suntem in anii '70, China. Jingqiu, o fata de 16 ani care locuieste la oras, este trimisa sa munceasca undeva in zona rurala. Ea ajunge in satul Yangtze impreuna cu colegele...

.

Imbratisari frante (2009)

Los abrazos rotos / Broken embraces

Regia: Pedro Almodóvar; Gen film: Drama, Romantic

Cu: Penélope Cruz, Blanca Portillo, Lluís Homar

"Broken Embraces" este povestea lui Mateo Blanco (Lluis Homar), un regizor de succes care traieste o frumoasa poveste de dragoste cu Lena (Penelope Cruz)... pana intr-o zi cand cei doi indragostiti sunt implicati intr-un teribil accident de...

Vezi trailer 14 fani 10 comentarii
.

Nine (2009)

Regia: Rob Marshall; Gen film: Muzical, Romantic

Cu: Daniel Day-Lewis, Penélope Cruz, Marion Cotillard

Guido Contini (Daniel Day-Lewis) este un regizor de 40 de ani care incearca sa-si termine noul film, insa se confrunta cu o criza ce ii ineaca creativitatea si il conduce intr-o serie de angajamente romantice complicate. Singura lui problema este ca...

Vezi trailer 6 fani 7 comentarii
.

Saga Amurg: Luna Noua (2009)

The Twilight Saga: New Moon

Regia: Chris Weitz; Gen film: Fantastic, Romantic, Horror

Cu: Kristen Stewart, Dakota Fanning, Robert Pattinson, Taylor Lautner

In "Saga Amurg: Luna Noua", cel de-al doilea film al celebrei serii Amurg, idila dintre vampir si o muritoare prinde un nou contur atunci cand Bella Swan (Kristen Stewart) se adanceste in secretele lumii supranaturale - din care isi doreste atat de...

Vezi trailer 182 fani 115 comentarii
.

Curtezana (2009)

Cheri

Regia: Stephen Frears; Gen film: Drama, Romantic

Cu: Rupert Friend, Kathy Bates, Michelle Pfeiffer, Felicity Jones

"Curtezana" este un film provocator ce ne dezvaluie Parisul anilor 1920, unde Rupert Friend este Chéri, un tanar rasfatat de 19 ani, fiul unei foste curtezane, Madame Peloux (Kathy Bates). Mama lui i-l incredinteaza mai tinerei sale prietene si...

Vezi trailer 66 fani 21 comentarii
.

Sus, in aer (2009)

Up in the Air

Regia: Jason Reitman; Gen film: Comedie, Drama, Romantic

Cu: George Clooney, Vera Farmiga, Anna Kendrick

Ryan Bingham (George Clooney) este un barbat divortat in varsta de 35 de ani, care lucreaza ca expert in resurse umane la o companie de consultanta din Denver. Calatorind cu avionul din oras in oras pentru a-i anunta pe salariati ca sunt concediati,...

Vezi trailer 9 fani 24 comentarii
.

Fantomele fostelor iubite (2009)

Ghosts of Girlfriends Past

Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Matthew McConaughey, Michael Douglas, Jennifer Garner

Connor Mead (Matthew McConaughey) este un fotograf celebru cu o reputatie de baiat rau care seduce femeile si apoi le paraseste. Fiind asaltat din toate partile, Connor ajunge la un moment dat sa se desparta de trei femei in acelasi timp prin...

Vezi trailer 100 fani 51 comentarii
.

New York, I Love You (2009)

Regia: Natalie Portman, Scarlett Johansson, Shekhar Kapur, Allen Hughes; Gen film: Drama, Romantic

Cu: Orlando Bloom, Natalie Portman, Bradley Cooper

Vezi trailer 15 fani 4 comentarii
.

E tare complicat! (2009)

It's complicated

Regia: Nancy Meyers; Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Meryl Streep, Alec Baldwin, Steve Martin

"E tare complicat! " este o comedie despre viata lui Jane (Meryl Streep), o femeie in varsta, mama a trei copii maturi si divortata de Jake (Alec Baldwin) dupa ce acesta a inselat-o cu o femeie mult mai tanara. Atunci cand fostii soti participa la...

Vezi trailer 20 fani 12 comentarii
.

Dragoste fara preaviz (2009)

Love Happens

Gen film: Drama, Romantic

Cu: Aaron Eckhart, Jennifer Aniston

Drama romantica "Dragoste fara preaviz" se axeaza pe viata unui scriitor vaduv pe nume Burke Ryan (Aaron Eckhart), care a devenit o celebritate pe tot teritoriul Statelor Unite ale Americii dupa ce a scris un best-seller despre modul in care omul se...

Vezi trailer 27 fani 15 comentarii
.

Ierburi salbatice (2009)

Les herbes Folles / Wild Grass

Regia: Alain Resnais; Gen film: Drama, Romantic

Cu: André Dussollier, Sabine Azéma, Emmanuelle Devos

Un portofel pierdut şi găsit deschide uşa unei aventuri romantice între Georges şi Marguerite. După ce studiază actele proprietarului, nu îi este uşor lui Georges să returneze poliţiei portofelul roşu pe care l-a găsit. Nici pentru...

Vezi trailer
.

Idila cu dadaca mea (2009)

The Rebound

Regia: Bart Freundlich; Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Catherine Zeta-Jones, Justin Bartha

O comedie extrem de actuala, "Idila cu dadaca mea" spune cu mult farmec o poveste de dragoste nascuta intre doi oameni complet diferiti, in cele mai neasteptate conditii. Cand Sandy (Catherine Zeta Jones) descopera ca sotul sau este infidel, decide...

Vezi trailer 40 fani 22 comentarii
.

Nou-venita in oras (2009)

New in town

Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Renée Zellweger, J.K. Simmons, Harry Connick, Jr.

Aflata in plina ascensiune profesionala, Lucy Hill (Renée Zellweger) este o tanara consultanta de afaceri, care se vede brusc nevoita sa faca fata unei provocari neasteptate. Trebuie sa renunte la traiul ei confortabil din Miami pentru a supraveghea...

108 fani 60 comentarii
.

My Girlfriend's Boyfriend (2009)

Regia: Daryn Tufts; Gen film: Comedie, Romantic

Cu: Alyssa Milano, Beau Bridges, Christopher Gorham

Vezi trailer
.

Sotia calatorului in timp (2009)

The Time Traveler's Wife

Gen film: Drama, Science Fiction, Romantic

Cu: Rachel McAdams, Eric Bana

"Sotia calatorului in timp" urmareste povestea pasionala de iubire ce transcende timpul dintre bibliotecarul Henry De Tamble (Eric Bana) si artista Clare Abshire (Rachel McAdams). Henry sufera de o anomalie genetica rara care il trimite intr-o...

Vezi trailer 67 fani 32 comentarii
.

Toti ceilalti (2009)

Alle Anderen / Everyone Else

Gen film: Drama, Romantic

Cu: Birgit Minichmayr, Hans-Jochen Wagner

Vezi trailer 1 comentarii
.

Adam (2009)

Gen film: Comedie, Drama, Romantic

Cu: Hugh Dancy, Rose Byrne, Peter Gallagher, Amy Irving, Frankie Faison, Mark Linn-Baker

35 fani 4 comentarii
.

Eccentricities of a Blonde-haired Girl (2009)

Singularidades de uma Rapariga Loura

Regia: Manoel de Oliveira; Gen film: Comedie, Drama, Romantic

Cu: Ricardo Trepa, Diogo Doria

La Lisabona, Macário se îndragosteste de o tânara. Dupa numeroase peripetii, îsi câstiga dreptul de a o lua în casatorie. Dar în perioada de pregatire a casatoriei, Macário descopera obiceiuri ciudate la viitoarea lui sotie. Aceasta poveste...

1 comentarii
.

Partir 2009 (2009)

Regia: Catherine Corsini; Gen film: Drama, Romantic

Cu: Kristin Scott Thomas, Sergi López

Eroina, Suzanne, este o sotie de medic si mama fericita. Dar parca ii lipseste ceva... Are peste patruzeci de ani, iar viata burgheza din sudul Frantei o apasa. Si atunci isi convinge sotul sa-si reia slujba de fizioterapeut pe care o abandonase...

.

The Vampire Diaries (2009)

Gen film: Drama, Romantic, Horror, Serial, Adolescenti

Cu: Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley

| Bianca298 a răspuns:

Love Actually
The Notebook
Paris, je t’aime
Shakespeare in love
Someone like you
P.S. I Love You
Remember me
Gone with the wind
Dear John
Letters to Juliet
Titanic
The last song

Funda? :*

| BettynaAstrid a răspuns:

Pearl Harbour e fain.One day, Dear John, Letters to Juliet

| AlexTudorache a răspuns:

The notebook este cel mai frumos film pe care l-am vazut vreodata...si am vazut foarte multe

| Diianna9 a răspuns:

Da o sa-ti dau cateva >:d<
1 Waiting For Forever
2 Raise Your Voice
3 Remember Me
4 Down with Love
draga mea sper sa-ti placa, eu una li-am vazut happy.
** P.S : imi dai daca te rog fundita? puppy dog eyes :*