| Duffy1 a întrebat:

Heii TPU! Vreau si eu niste filme ca 3MSC, a walk to remember, the notebook. cel mai frumos film pe care l-ati vazut, cel mai bun primeste FUNDA! multumesc.

Răspuns Câştigător
| Etelca a răspuns:

O sa ti le spun pe cele mai frumoase de dragoste pe care le-am vazut (in afar de cele mentionate de tine) :
Tengo ganas de ti (continuarea la tres metros sobre el cielo), the vow, if only, titanic, sweet november, p.s.:i love you, now is good, gone with the wind, ghost, dirty dancing, 10 things i hate about you, prety woman, dear john.mie astea mi-au placut mult si ti le recomand din toata inima :*

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Always only you
Cheol Min (So Ji Sub) e un tip obscur, înfricoşător, care îşi petrece zilele făcând slujbe ciudate şi încercând să nu intre în bucluc. Lucrând în tura de noapte într-o parcare, o întâlneşte pe Jeong Hwa (Han Hyo Joo), o tânără nevăzătoare care obişnuia să vină seara şi să aducă câte o gustare bătrânului care lucrase anterior acolo. Ea nu realizează că vorbeşte cu altcineva, până când Cheol Min îi spune că bătrânul nu mai lucrează aici. Jenată, fata îşi cere scuze şi pleacă, dar îi lasă cutia cu mâncare. Spre surprinderea lui, Jeong Hwa revine în seara următoare cu alte gustări, şi intenţionează să urmărească acolo serialele tv preferate. Urmează alte seri, iar cei doi încep să devină tot mai apropiaţi, influenţa pozitivă a fetei asupra lui Cheol Min începe să se vadă, cu toate că el e reticent în a-şi dezvălui trecutul.
În timpul zilei Jeong Hwa lucrează la un birou unde răspunde la telefoane, iar şeful ei începe să o hărţuiască, propunându-i să întreţină relaţii sexuale cu el, asta dacă doreşte să-şi păstreze locul de muncă. Nu durează mult până ce acesta soseşte la ea acasă şi încearcă să o violeze. Din fericire Cheol Min soseşte la ea acasă şi o salvează pe Jung Hwa, după ce-i aplică o bătaie soră cu moartea individului. Jeong Hwa e supărată pentru ce a făcut Cheol Min, conştientă că acum a rămas fără servici, şi îi va fi greu să-şi găsească un alt job, dar el îi spune că va avea grijă de ea, iar cei doi devin un cuplu.
Un cuplu extrem de fericit, se mută împreună, iar Cheol Min face absolut orice pentru ca Jeong Hwa să fie fericită. Într-o zi însă, Cheol Min află că e parţial răspunzător pentru accidentul în care Jeong Hwa şi-a pierdut vederea şi ambii părinţi, dar îi ascunde acest lucru simţindu-se vinovat. Curând vine altă veste proastă legată de vederea fetei, care continuă să se înrăutăţească, iar o operaţie e absolut necesară în maxim o lună, altfel nu-şi va mai putea recupera niciodată vederea. Un transplant de cornee ar fi operaţia care i-ar reda vederea, iar Cheol Min îi spune lui Jeong Hwa să accepte operaţia, pentru că el are suficienţi bani puşi deoparte.

Nimic mai fals, Cheol Min nu are nici un şfanţ, dar intenţionează să câştige banii necesari prin câştigarea unui turneu ilegal de lupte. Anterior Cheol Min fusese un mare campion la box profesionist, dar o luptă ilegală într-o cuşcă, pe viaţă şi pe moarte, cu un adversar aproape animalic, e altceva, iar bărbatul ştie că s-ar putea să nu scape cu viaţă. Îi promite lui Jeong Hwa că va fi lângă ea când se va trezi din operaţie şi pleacă spre Tailanda unde urmează să lupte.
Dar care va fi deznodământul unei lupte în care doar unul va supravieţui? Va putea Cheol Min să se reîntoarcă lângă Jeong Hwa, şi cum îl va recunoaşte ea dacă nu i-a văzut niciodată chipul?
(Merita vazut si revazut)

Clasicul ''Titanic''
10 aprilie 1912. Tehnologia furniza un şir de miracole de două decenii, iar oamenii începeau să nu mai aprecieze această spirală de evoluţie nesfârşită. Ce putea să dovedească dominaţia omului asupra naturii dacă nu lansarea la apă a navei Titanic, cel mai mare şi mai luxos obiect în mişcare construit vreodată de om? Dar peste patru zile şi jumătate, lumea s-a schimbat. Prima călătorie a "navei viselor" s-a încheiat printr-un coşmar care depăşeşte capacitatea de înţelegere, iar credinţa oamenilor în forţa lor dominantă a fost distrusă pentru totdeauna de defectele specific umane: aroganţa, înfumurarea şi lăcomia.

Am dorit să fac acest film nu numai pentru a arăta moartea dramatică a acestei nave infame, ci şi scurta şi glorioasa ei viaţă. Pentru a reda frumuseţea, exuberanţa, optimismul şi speranţa Titanicului, pasagerii şi echipajul său, şi procesul înfruntării lor cu partea întunecată a naturii umane din spatele acestei tragedii, celebrează potenţialul nelimitat al spiritului uman. Titanicul nu este doar o poveste-atenţionare - un mit, o parabolă, o metaforă a răului din lume - ci şi o poveste despre credinţă, curaj, sacrificiu şi, înainte de toate, despre iubire. Scenarist/regizor James Cameron, 1997

"Titanicul" lui James Cameron este o poveste de dragoste îmbinată cu scene de acţiune, care are loc în timpul primei călătorii a navei R.M.S. Titanic, mândria companiei White Star Line şi, în acelaşi timp, cel mai mare obiect în mişcare care fusese vreodată construit. A fost cea mai luxoasă navă de linie a vremii sale - "nava viselor" - care a purtat spre moarte peste 1.500 de persoane în apele îngheţate ale Atlanticului de Nord, la primele ore ale zilei de 15 aprilie 1912. Călătoria "Titanicului" începe în prezent, în locul unde este scufundată epava acesteia, la două mile şi jumătate sub nivelul oceanului. Un căutător de comori (Bill Paxton) este hotărât să scoată la suprafaţă bogăţiile acestei nave maiestuoase, pentru a descoperi povestea nespusă. Ruinele tragice dispar, lăsând loc palatului sclipitor care a fost Titanicul, în momentul în care se pregăteşte lăsarea sa la apă pentru prima sa călătorie din Anglia. Printre miile de călători care îşi iau rămas bun, destinul a ales două suflete tinere, făcându-le eroii unei pasiuni care le va schimba vieţile pentru totdeauna.

Rose DeWitt Bukater (Kate Winslet) este o americancă de 17 ani, din clasa superioară, sufocată de limitările şi aşteptările societăţii eduardiene, care se îndrăgosteşte de tânărul pasager de la clasa a treia, Jack Dawson (Leonardo DiCaprio), care este un spirit liber. După ce deschide ochii la lumea din afara cuştii ei aurite, iubirea dintre Rose şi Jack creează un puternic mister care va dăinui peste ani, până în prezent. Nimic nu îi va despărţi - nici măcar o întâmplare atât de greu de imaginat precum scufundarea Titanicului.

desi ma indoiesc ca era nevoie de vreun rezumat...

Breathless
Sosita in America din Franta, pentru a studia, Monica il cunoaste pe Jesse, un tanar infractor, fara capatai, dar cu suflet larg. Dupa ce petrec un week-end in Las Vegas, cei doi se despart.

Implicat in afaceri dubioase, obligat sa paraseasca Las Vegas-ul, Jesse fura o masina, ucide un politist, dar nu se opreste din drumul sau spre L.A., unde spera sa o reintalneasca pe Monica. Cei doi incearca sa scape de urmarirea politiei, fugind, dar oamenii legii sunt tot mai aproape...

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Hei! eu m-am uitat la Hugo http://www.imdb.com/title/tt0970179/ mi-a plăcut mult, citește-i descrierea.
Dacă nu ai văzut seria de filme Twilight cred că e momentul să le vezi :)

| AlexiaMaria123 a răspuns:

Trebuie sa vezi neaparat Endless Love din 2014, eu l-am asteptat multe luni si si-a meritat asteptarile, Tengo ganas de ti care este continuarea a 3msc, Lucky one, Dear John, Blue Lagoon:The Awakening, The last song, The spectacular now. Ti le recomand cu incredere toate, sunt super.