| djtannermka2005 a întrebat:

Hello! Am o întrebare legata de avanpremierele din România. Cel puțin în afară se primesc sau se pot cumpăra postere sau obiecte cu filmul respectiv. Se procedează așa și la noi la Cinema City?

2 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

La noi nu e traditional, pentru ca romanii erau obisnuiti sa nu aiba bani de... "briz-brizuri" (de cand astept sa "arunc" cu astahee hee ) iar piata s-a adaptat, si a ramas asa chiar daca lucrurile s-au schimbat

mai rau, inca avem legi PUR COMUISTE care sunt anticapitaliste CRIMINAL, de gen, daca, gasesc petrol pe pamantul meu, ii apartine statului, FARA NICI O DESPAGUBIRE, daca gasesc arme, statul le confisca, FARA NICI O DESPAGUBIRE, CHIAR DACA sunt arme de epoca, care valoreaza milioane de $
ambele incalca serios legea de baza a capitalismului, anume, dreptul la posesie

| aditimus a răspuns:

Nu