| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Cine stie cum se numea acel film(dupa o poveste adevarata)in care era un caine caruia i-a murit stapanaul si catelul a ramas in gara timp de 9 ani(parca) iar oamenii i-au facut statuie?
Va rooog mult sa imi spuneti cum se numea, caci mi-a povestit un prieten despre el, dar nu mai stiu cum se numeste si as vrea mult sa il vad:X

Răspuns Câştigător
| BiancaTbi a răspuns:

Hachiko: A Dog's Story.super filmbig grin

12 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Hachiko: A Dog's Story

| Mao a răspuns:

Hachi cumva?

| noktambul a răspuns:

"Hachiko"

| Adrian1606 a răspuns:

Hachiko: A Dog's Story

| Mihnutzu99 a răspuns:

Hacaiko-povestea unui caine. Funda te rog!

| Irene_5674 a răspuns:

Hachiko: a dog's story.
http://www.cinemarx.ro/......32988.html
Sunt 2 filme bazate pe această întâmplare. Unul japonez [1987], şi acesta ^^, care este mai nou [2009]. Filmul este chiar superb, merită văzut.

P.s: Pregăteşte-te cu vreo câteva pachete de şerveţele, este foarte emoţionant [doar dacă eşti o persoană mai sensibilă].

| mejustme444 a răspuns:

Hachiko -foarte bun filmul l-am vazut si eu.

| dennysa15 a răspuns:

Hey :* este vorba despre hackico:a dog's story...:

| HolyDiver a răspuns:

Era un nume japonez cu H. Nu mai stiu exact. Sper ca ajuta.

| Sarghi a răspuns:

Hachiko: A Dog's Story