| PaulaGGiyongchy a întrebat:

Hello TPU! Puteti sa imi spuneti sh mie unde sau filmat cele 3 seri din Twilight; xMai precis:Twlight Saga, Twilight New Moon, Twilight Saga Eclipsa. Dau fundita; x

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Uite locatiile:
1.Filming locations for
Twilight Saga (2008/I) More at IMDbPro »
ad feedback
218 Rim Drive, Washougal, Columbia River Gorge, Washington, USA
22301 Cataro Dr, Santa Clarita, California, USA
Blue Heron Paper Company - 419 Main Street, Oregon City, Oregon, USA
Clackamas Community College, Oregon City, Oregon, USA
Corbett Elementary School - 35800 East Historic Columbia River Highway, Corbett, Columbia River Gorge, Oregon, USA
Gresham, Oregon, USA
Indian Beach, Ecola State Park - Highway 101, Cannon Beach, Oregon, USA
Kalama High School - 548 China Garden Road, Kalama, Washington, USA
Kalama, Washington, USA
Madison High School, Portland, Oregon, USA
Mount St. Helens, Mount St. Helens National Volcanic Monument, Washington, USA
Multnomah Falls Lodge - 5000 E Historic Columbia River Hwy, Corbett, Columbia River Gorge, Oregon, USA
Multnomah Falls, Columbia River Gorge, Oregon, USA
Oxbow Regional Park, Sandy River Gorge, Oregon, USA
Portland, Oregon, USA
Salmon River, Oregon, USA
Santa Clarita, California, USA
Silver Falls State Park, Sublimity, Oregon, USA
St. Helens High School, St. Helens, Oregon, USA
Stonecliff Inn Restaurant & Bar - 17900 S. Clackamas River Drive, Oregon City, Oregon, USA
The Shire - 28852 State Route 14, Prindle, Columbia River Gorge, Washington, USA
The View Point Inn, Corbett, Columbia River Gorge, Oregon, USA
Vancouver, Washington, USA
(Sammi)
Vernonia, Oregon, USA

2. Filming locations for
Twilight New Moon (2009) More at IMDbPro »
ad feedback
Front Street, New Westminster, British Columbia, Canada
Pacific Rim National Park, Vancouver Island, British Columbia, Canada

3. Filming locations for
Twilight Saga Eclipse (2010/I) More at IMDbPro »
ad feedback
Belcarra Regional Park, Burrard Inlet, Vancouver, British Columbia, Canada
Capilano College, North Vancouver, British Columbia, Canada
David Thompson Secondary School, Victoria-Fraserview, Vancouver, British Columbia, Canada
Gastown, Vancouver, British Columbia, Canada
Langley, British Columbia, Canada
Port Moody, British Columbia, Canada
Robert Burnaby Park, East Burnaby, British Columbia, Canada
Seattle, Washington, USA
(establishing shots)
Steveston, Richmond, British Columbia, Canada
Surrey, British Columbia, Canada
(Bella's house)
Vancouver Film Studios, Vancouver, British Columbia, Canada
Vancouver, British Columbia, Canada

1 răspuns:
| Savy a răspuns:

Nici unul in Romania daca te apasa. Da-i funda lui neLuL pentru raspunsul lui complex si pentru ca a avut bunavointa sa caute pe google in locul tau.