| Buburuza1803 a întrebat:

Help. Vreau un film bun.Cine ma poate ajuta? Specific ca nu imi plac alea siropoase si horror.Va rog.

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

În general dramele sau filmele care ne dau o lecție de viață. Câteva exemple ar fi Requiem for A Dream (2000), The Shawshank Redemption (1994), The Godfather (seria), Se7en (1995), The Usual Suspects (1995), Forrest Gump (1994), Hannibal (seria), American Beauty (1999), The Dark Knight (2008), American History X (1998), V for Vendetta (2006), Rain Man (1988), Gladiator (2000).
De asemenea, te poți orienta după topul 250 imdb http://www.imdb.com/chart/top .
Vizionare plăcută!

2 răspunsuri:
| SweetGirly a răspuns:

Nicolas Cage - Knowing

| daniela100 a răspuns:

Conviction (2010), strategia supravietuirii si half light(2006) sunt filme pe care pe mine m-au impresionat happy