| Funyeru_Red_1999 a întrebat:

Hey o intrebare pentru fanii anime! Credeti ca naruto a copiat dragon ball z? Eu cred ca da! Voi?

4 răspunsuri:
| bogdancuB a răspuns:

Asa mi-a spus un prieten ca cica la copiat, dar naruto e mai nou ca dragon ball z, putin zic si eu ca la copiat dar naruto e mai smecher din pctul meu de vedere. Poate asa au vrut aia sa il faca ca un fel de continuare mai bine facuta.

| Funyeru_Red_1999 explică (pentru bogdancuB):

Da dar daca nu era dbz poate acum nu era si bleach si naruto si restul sti?

| bogdancuB a răspuns (pentru Funyeru_Red_1999):

DA! Dar dragon ball z a fost prima incercare cred! Apoi daca au vazut ca dragon ball z este iubit au creat si alte anime.

| DuzzyDrey a răspuns (pentru bogdancuB):

De fapt nu dragon ball Z nu este primul anime sa stitiilaughing)..cum zicii tu, daca a fost iubit au creat si altele, adica nu celelalte animeuri au fost create pe baza dbz.
On topic: tongue Da naruto este copy dupa Dbz, chiar autorul Naruto-ului Masashi kishimoto, a recunoscut ca s-a inspirat vazand Dragon ball z intr un interviu.
Din punctul meu de vedere Naruto este peste cu mult peste dragon ball z sad din pacat care sunt mare fan dbz si care urasc naruto da am ajuns sa spun asta... hmmm daca ambele animeuri ar fi fost contemporane adica si dragon ball z sa apara prin 2004-2006 cu o alta grafica o poveste mai bine structurata si sa fie mai lung atunci ar fi umilit animeul narutotongue
Dar cum asa stau lucrurile Dragon ball z de abia daca mai atarna prin Top 50 Anime thinking in ziua de astazi.