| frafafafaf a întrebat:

Acum vreau sa ma adresez persoanelor mai mari ca mine cu vreo maxim 5 ani eu acum am 13 si vreau sa va intreb ceva. Nu mai stiu in ce an dar stiu ca era inainte de 2016 dar pe CARTOOON NETWORK s-a dat odata un film in care cativa scapasera de la inchisoare si mersesera undeva in niste pesteri de la malul marii si acolo era o corabie de pirati veche abandonata cu capitanul WILLY CHIORUL si in acelasi timp niste copii cautau corabia sau nu stiu cum sa explic practic n-au ajuns in acele pesteri\caverne pentru ca aflasera de comoara lui WILLY CHIORUL si de corabie si na de legenda. Imi pare rau daca nu prea stiu sa ma exprim dar este foarte veche aceasta amintire si nu mai stiu mai nimic, dar acei oameni nu stiu dar ei detineau sau aveau undeva inchis un fel de monstru sau om din acesta nebun\un fel de monstru si cica era fiul acelei femei iesita din inchisoare cu acei complici/membri de familie/prieteni si astia ii dadeau de mancare la monstru sa zicem asa si copiii aia au ajuns acolo. Au fugit de oamenii aia ca cica ambele tabere voiau comoara lui willy SI PE UNUL DIN EI poreclit Umflatul l-au prins si l-au dat la acel,, monstru". Daca stie sau a vazut cineva filmul, cuvintele cheie sunt WILLY CHIORUL, LEGENDA LUI WILLY CHIORUL, dar stiu ca filmul se termina cand acea coranbie a piratilor abandonata era scoasa si pe malulu apei undeva in apropiere era televiziunea cu parintii copiilor.

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Se numeste Bandiții / The Goonies si este din anul 1985. happy