| Mih78585667 a întrebat:

Salut.
Era un film pentru copii acum mult timp.
Țin minte că era vorba despre niște copii care s-au luat după ceva comoara.
Au ajuns într-o casă undeva unde erau niște oameni răi.
Mi se pare că unul din copii a împușcat mașina oamenilor răi.
Și copiii ajung la un moment dat prin niste canale sub o fântână unde erau foarte multi bani in monede...
Și după cred că au ajuns într-un fel de corabie a piratilor cu capcane și în subsolul corabiei era comoara adevărata cu multe obiecte scumpe.
Aștept un răspuns poate știe cineva filmul...

Răspuns Câştigător
| Clytia a răspuns:

"The Goonies" cred.

1 răspuns:
| Cduncfujndf a răspuns:

Știu despre ce film este vorba, dar nu mai știu cum se numește. Chiar l-am văzut odată, mai nou a apărut și o copie de la Barbie.
Dacă știi pe ce canal era difuzat poți să cauți pe Wikipedia lista cu filme a canalului respectiv și poate îl găsești.