| andreea_4761 a întrebat:

Hi allz, sttie cineva daca in the vampires diaries. Damon moare din cauza muscaturii de varcolac? si in sezonul 3 ce se v-a intampla eu nu pot vedea nu imi merge siteul unde mergeau fara sa se intrerupa. dau funda

Răspuns Câştigător
| mariacris98 a răspuns:

Nu moare pentru ca o sa bea sangele lui Klaus care este leacul pentru muscatura. Pentru a obtine sangele, Stefan se sacrifica si se duce la Klaus care il pune sa bea doar sange de om si il ia cu el. In sezonul 3 Elena si Damon o sa plece dupa el, o sa incerece sa il aduca inapoi si sa il omoare pe Klaus.

3 răspunsuri:
| Maria2012Jade a răspuns:

Damon nu va muri pentru ca Stefan si Bonie vor contacta vrajitoarele, pentru ca stii si tu, Bonie este vrajitoare.Si vrajitoarele ii vor spune ca sangele lui Klaus este leacul deoarece este hibrid.Stefan se ba duce SINGUR la Klaus, unde este si Katherine. Klaus ii zice lui Stefan ca ii va da sangele lui daca Stefan se va da de partea lui, si va deveni vampirul rau care era odata cu mult timp.La inceput Stefan nu accepta, dar apoi bate palma cu Klaus, amintindu-si ca trebuie sa faca asta ca el, Stefan l-a muscat pe Damon si asa Damon il poate ierta. Daca mai vrei sa stii ce se va mai intampla in sezonul 3 mai pune intrebari...Si eu sunt fan. :X

| darkshadows98 a răspuns:

Nu te ingrijora, Damon nu moare.Se pare ca exista totusi un leac pentru muscatura de varcolac:Sangele lui Klaus.Stefan trece de partea lui Klaus doar pentru a-l ajuta pe Damon.In sezonul 3 Damon si Elena se apropie mai mult incercand sa-l salveze pe Stefan. Katherine ii ajuta si il trezeste pe Mickel(tatal lui )Klaus care stie cum sa il omoare.

| diamondsele18 a răspuns:

Nu moare. stefan se ofera si fie ucenicul lui (am uitat cum il cheama ala jumatate varcolac jumatate vampir) ca sa-i dea un leac.