| Tenzor a întrebat:

Hm, buna tuturor happy. As dori sa imi spuneti un anime asemanator cu akame go kill, ao no exorcist sau attack on titan, gen sa inceapa cu o persoana cu puteri slabe dar cu potential mare, care intra intr-un grup puternic (de partea binelui - mai mult sa semene cu akame go kill), vreau sa fie cu mult sange, lucru in echipa, persoane care au puteri si politica. Toate serialele mele vazute sunt ( One punch, akame go kill, another, shiki, ao no exorcist, attack on titan, mirai nikki, deadman wonderland, pupa, parasyte, tokyo ghoul, elfen lied) Vam zis asta pentru a va da seama ce sa imi recomandati happy. Funda big grin

Răspuns Câştigător
| HandaSei a răspuns:

Acțiune, Superputeri:

- Hunter x Hunter (2011) / 148 de episoade, un anime chiar foarte bun, care își merită popularitatea! ^.^

- Nanatsu no Taizai / 24 de episoade / nu e chiar după descrierea ta, adică personajele principale nu au puteri slabe și evoluează pe parcurs, ci mai degrabă le-au avut dintotdeauna... dar cu siguranță îți va plăcea!

- Boku no Hero Academia / 13 episoade și sezonul 2 anunțat, fără o dată exactă totuși, un anime destul de unic și cu un stil artistic destul de interesant! Personajul principal e genul ăla prostuț și simpatic, dar foarte motivat! ^.^

Alte anime de acțiune, care s-ar potrivi oarecum descrierii tale:

- Ushio to Tora
- Rakudai Kishi no Cavalry
- Owari no Seraph
- Beelzebub
- Mahouka Koukou no Rettousei

Văd că îți place și puțin horror... ^.^
Deci ar trebui să-l vezi și pe următorul:

- Shinsekai yori / 25 de episoade, un anime chiar genial! Doar că trebuie să ai puțină răbdare cu el... este destul de încâlcită povestea pe la început, dar te asigur că totul este explicat pe parcurs! ^.^