| ThePathWalker a întrebat:

Imi puteti, va rog, recomanda un anime adevarat cum ar fi code geass, death note, one piece sau fullmetal alchemist?

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Fairy tail e cel mai tare anime pe care l-am vazut.E preferatul meu.
Pe locul doi Code geass si death note.Tot in genul lor e spiral, un anime exceptional.
Naruto, one piece, bleach nu se demodeaza niciodata.
Dance in the vampire bund, blood-c, blood+.
Mirai nici, elfen lied - horror
Daca mai vrei sugestii anunta-ma.
Numai bine!happy

6 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Bleach
Naruto + Shippuden
One Piece
Inuyasha
Slayer

| ryuu a răspuns:

Salut.
- Ghost in the Shell
- Phantom: Requiem for the Phantom
- Katekyo Hitman Reborn!
- Yu Yu Hakusho
- Dragon Ball (3 sez)
- Blue Gender
- Btooom!

Vizionare placuta!

| Romeo44 a răspuns:

Http://animekage.com/ Aici gasesti multe animeuri in romana.

| AAALEXAAANDRUUUUU a răspuns:

- Guilty Crown
- Angel Beats!
- Colorful (film)
- 5 Centimeters per Second (film)
- Ergo Proxy
- Another
- Black Rock Shooter
- Aoi Bungaku (sau Blue Novels)
- Mononoke [mi-a placut foarte mult arta pentru ca arata ca o pictura adusa la viata]
- Trinty Blood
- Paradise Kiss
- Eureka Seven
- Ghost In The Shell
- Tengen Toppa Gurren Lagann
- Soul Eater
Vizionare placuta!

| RobertBRC a răspuns:

Fairy tail(comedie actiune aventura) este favoritul meu.Este despre un baiat natsu care esti foarte comic si idiot ca si in one piece.Te sfatuies sa il urmaresti.
Iti mai sugerez bakuman is 3 sezoane eu acum il vizionez pe primul is la ep 20 (fiecare sezon are 25 ep).Nu stiu daca e chiar genul tau dar este o lume obisnuita cu 2 baieti care vor sa devina artisti manga(este si romantic).
Si iti mai sugerez si Yu Yu Hakusho este mai vechi dar esti foarte amuzant anime.

| NoxStone a răspuns:

Blade, Vampire Knight, si inca o recomandare: uita-te pe Animax.winking