| FantassyyN a întrebat:

In The Hunger Games, Cinna o iubea pe Katniss?

Răspuns Câştigător
| Ancaaa23456 a răspuns:

Practic, Cinna o iubea pe Katniss, dar doar intr-un fel protector, de parinte, deoarece se atasase de ea si credea ca are mari sanse sa castige. El dorea ca ea sa fie protejata de oroarea si de manipularea Capitoliului, iar ea dorea sa nu fie un pion in Jocurile Foamei, ceea ce i-a apropiat fara insa a fi nevoie de cuvinte.

4 răspunsuri:
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Da, in jocurile foamei, Cinna, o iubeste pe Katniss, o iubire platonica, ca dintre tata si fiica, dar nu in sens erotic-Peeta si Gale o iubesc in scest fel...Citeste cartile, sunt geniale...

| FaithGaga a răspuns:

Nu, Cinna nu o iubeste pe Katniss, el era unul dintre cei care o pregateau pentru aparitiile sale in public. Insa, tinea foarte mult la ea si credea, de asemenea, in puterile ei.

| bunicisibuni a răspuns:

Cinna o iubește pe Katniss.

| LeahAduRose a răspuns:

Cinna o iubeste pe Katniss si ceea ce reprezinta ea. Citeste cartile. Sunt foarte bune.