| sweetheart16 a întrebat:

Jurnalele Vampirilor : Stefan sau Damon? Pe cine preferaţi _ Argumentaţi!

6 răspunsuri:
| 0PopaPorno a răspuns:

Stefan,pentru ca in comparatie cu Damon el nu actioneaza fara sa gandeasca, nu se da mare si smecher si se vede ca o iubeste mult pe Elena, in comparatie cu Damon care o vrea doar pentru s8x. Si in plus e si mai frumos in comparatie cu maimuta aia urata de Damon. Cius ^.^

| alexxa a răspuns:

Clar Stefan: in primul rand pentru ca e extraordinar de frumos(dupa parerea mea) si in al doilea rand pentru ca este un personaj ce lupta din greu pentru umanitatea sa si asta il face adorabil big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Damon fiindca e periculos, dragut, dulce si misterios, si foarte romantic, onest. funda?

| Myyca a răspuns:

Damon. pentru ca e baiatul rau dar nici chiar asa rau... Elena ere nevoie de el pentru ca trebuie sa isi traiasca viata din plin (nu cum face Stefan la fiecare pas se teme de ceva). Damon e genul de baiat care trebuie, scuza-ma de cuvant, dresat: adica pare el rau dar daca ii intrii sub piele are un suflet de zahar ..la asta ma refer.

| Anonim00001 a răspuns:

Damon. De ce? Fiindca e frumos, matur, responsabil, asa zisul baiat rau, protector, iubitor.
De ce nu Stefan? Are si el calitatile lui, dar e cam plictisitor. Iubirea lui fata de Elena e pura, dar simpla. Pe cand la Damon, e plin de aventuri (periculoase), pasiune. O fata ca Elena are nevoie de Damon! [tinand cont ca in realitate Nina Dobrev - Elena e impreuna cu Ian Somerhalder - Damon. ] Funda? puppy dog eyes

| oEllao a răspuns:

Cu siguranta DAMON. Pentru ca e cel mai frumos din serial, parerea mea, da un plus de adrenalina serialului, practic face cam tot serialul. Stefan, e plictisitor, fara Damon serialul nu ar avea succesul pe care il are acum, deoarece ar fi mult prea plictisitor cu scenele de " dragoste sincera". Damon si Elena sunt cuplul perfect. Eu una sunt o fana inraita a lui Damon - Ian Somerhalder. happy