| Pe_Viata_Anonim_1994 a întrebat:

La casa de Papel sau Grimm? Puteti sa imi puneti si o scurta descriere.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mulți au susținut că televiziunea se confruntă cu epoca de aur. Cu prețuri precum Big Little Lies, Game of Thrones, Povestea slujitorilor și americanii, este dificil să dezbatem acest punct. În timp ce Netflix a avut propriile mega hit-uri - House of Cards, Narcos, Stranger Things - valoarea sa reală constă în faptul că aduce nenumărate emisiuni din întreaga lume și filme independente către o audiență mai largă.

Dar pentru un spectator mediu Netflix, căutând acele mici nuggeturi de aur îngropate sub catalogul lor imens, care constau în filme mari și silențioase despre orcii, că vehiculele lui Adam Sandler (fără masă) sunt o sarcină greoaie.

Nu a fost decât întâmplător faptul că, explorând biblioteca Netflix în ziua mea, am dat peste La Casa de Papel (Casa casei). Cu toate că premisa părea familiară, am fost intrigat: opt hoți luau ostateci și s-au blocat în Monetaria Regală a Spaniei, ca un creștin criminal, manipulează poliția pentru a-și îndeplini planul.

Am verificat trailerul pe YouTube și intriga mea a crescut doar în continuare. A fost un spectacol spaniol (și!) Care părea o combinație de Prison Break și Lost, două emisiuni pe care tocmai le-am adorat (și!) Și, cel mai bine, am descoperit că la doar 13 episoade era o serie limitată.

În timp ce Netflix a fost lovit și ratat cu importurile lor internaționale în ultima perioadă, seria minunată de groază germană de groază, seria Sci-Fi întunecată și japoneză a fost șters. La Casa de Papel este un mulțimător de mulțimea cu destule răsturnări și transformări și roller-coaster operator invidios.

Povestea a fost povestită prin ochii unui hoț tânăr care se numește Tokyo, care este pe fugă și plânge moartea iubitului ei, partenerul ei în crimă. Tokyo este supărat. Impetuos. Nu are unde să se întoarcă. Mama ei vrea să o ducă la poliție. În mod neașteptat, a dat o linie de salvare.

Un om misterios cunoscut doar ca Profesorul se apropie de ea, promisiunea răscumpărării și, un mare heist suficient pentru ao pune pe viață. Ea este prezentată altor șapte persoane asemănătoare, fiecare cu propriile lor eccentricități și pentru a împrumuta o frază de la Liam Neeson, și un set foarte special de abilități (mult în fiecare film sau emisiune TV văzută vreodată).

Luând o pagină de la fabulosii câini Reservoir Dogs din Quentin Tarantino, hoții sunt de acord că numele real și informațiile personale ar trebui să fie în afara limitelor. Fiecare membru alege numele unui oraș diferit: Moscova, Tokyo, Berlin, Rio și așa mai departe. Planul este perfect. Profesorul insistă că nu se va vărsa sânge și că vor fura bani care nu aparțin nimănui. Și totuși, așa cum fac în mod inevitabil, lucrurile merg prost. Bineînțeles că o fac.

Tokyo, fiind Tokyo, dezlănțuie regulile profesorului și începe să doarmă cu Rio, expertul în electronică. Romantismul lor provoacă mai mult decât dureri de cap pentru bandă. A spune ceva mai mult ar fi aventura în teritoriul spoilerului, așa că ar trebui să-l lăsăm acolo.

În timp ce La Casa De Papel explorează teme bine îmbrăcate, se simte nou și interesant. Caracterele sunt foarte bine desenate, complexe și, mai presus de toate, credibile: de la un duo tatăl-fiu care încearcă să scape de mânia unui stăpân de droguri, o tânără care se luptă pentru șansa de a se reîntâlni cu familia sau cu un ofițer puternic care încearcă să rezolve infracțiunea ca lumea judecă ea și viața ei personală se prăbușește, fiecare bate sună adevărat.

Actorul este perfect, ajutat, fără îndoială, de faptul că niciunul dintre acești actori nu a reușit să facă marele timp. M-am trezit cu un zâmbet mare, urât la sfârșitul fiecărui episod, uimit de ingenuitatea scenariului și dornic să ajung la următorul capitol din poveste. La Casa de Papel este una dintre acele spectacole rare, care necesită nu doar timpul tău, ci atenția. Savurați-l.
https://www.firstpost.com/......74641.html

| antoniaidk a răspuns:

La casa de Papel.din moment ce are rating 99% sunt slabe sanse sa nu iti placahappy

| VeziSeriale a răspuns:

Apare la casa de papel sezonul 4 online subtitrat pe https://veziseriale.org/seriale/la-casa-de-papel-fabrica-de-bani-2017/ la ora 10 dimineata.

| VeziSeriale a răspuns:

Am vazut ca apare la casa de papel sezonul 4 online subtitrat pe https://veziseriale.org/seriale/la-casa-de-papel-fabrica-de-bani-2017/ la ora 10 dimineata. Vizionare placuta si distractie placuta.