| RaveNSaD a întrebat:

Niste anime faine (NEAPARAT PE NETFLIX) care sa fie cam ca Death note, Tokyo ghoul, Shiki, Another

18 răspunsuri:
| ThyDoom a răspuns:

Violet Evergarden
Code Geass
Vampire Knight
Fullmetal Alchemist Brotherhood
Your lie in April
Seria Fate.

| RaveNSaD explică (pentru ThyDoom):

The seven dealy sins recomanzi?

| ThyDoom a răspuns (pentru RaveNSaD):

Nu l-am văzut. Ți-am recomandat doar ce-am văzut eu.

| RaveNSaD explică (pentru ThyDoom):

+ Your lie in april nu vad ce ar avea comun cu animele mele spuse, adica uita-te la descriere pe Netflix...

| ThyDoom a răspuns (pentru RaveNSaD):

Da, nu are legătură, dar ai cerut doar din cele care sunt pe Netflix. Uită-te la seria Fate sau la Fullmetal Alchemist Brotherhood, dacă nu le-ai văzut. Code Geass iar e bun. Asemănător într-o oarecare măsură cu Death Note. Vampire Knight mai slăbuț. E cu vampiri, dar nu se ridică la nivelul lui Shiki. Iar Violet Evergarden e capodoperă după părerea mea. Dar nu se prea aseamănă cu cele pe care le-ai zis tu.

| RaveNSaD explică (pentru ThyDoom):

Mi-ai putea spune un rezumat la Code Geass si la Violet Evergarden? Unul MIC, sa nu stiu chiar tot

| ThyDoom a răspuns (pentru RaveNSaD):

Code Geass - Lumea este împărțită în 3 mari super-puteri (Britania, Federația Chineză și Uniunea Europeană). Acțiunea se întâmplă după ce Britania cucerește Japonia. L-am văzut cu mulți ani în urmă, nu mai știu dacă Japonia era independentă sau în vreo legătură cu alt stat/superputere.

Violet Evergarden - Violet (personajul principal) este găsită pe câmpul de luptă. Este cunoscută ca o armă și nu știe nimic în legătură cu sentimentele ei și ale celorlalți. A fost învățată doar cum să ucidă. Fără a știi cu adevărat ce repercursiuni are acest lucru.

| RaveNSaD explică (pentru ThyDoom):

Thx. Acum am inceput sa ma uit la Ajin, te-ai uitat la el?

| ThyDoom a răspuns (pentru RaveNSaD):

Nu. Dar am auzit de el.

| RaveNSaD explică (pentru ThyDoom):

Ok, sper ca nu te superi daca nu iti dau funda chiar acum. Mai astept raspunsuri

| ThyDoom a răspuns (pentru RaveNSaD):

Nu ți-am răspuns pentru fundă. Nu mă interesează. Sper doar să-ți placă ce ți-am recomandat eu, dacă ai să începi să te uiți la ele.

| RaveNSaD explică (pentru ThyDoom):

Mersi, succes la teze, ce sa zic laughing

| Sn4k3 a răspuns:

Nu-s fan, dar mi-a placut Castlevania.

| Emazio a răspuns:

Anime nu te uiti pe Netflix ci pe animekage.
Full metal alchimist
Attack on titan
Tokyo terrorists
Si mai găsești pe myanimelist.com apesi pe un anime si iti arata alea similare

| Catrice a răspuns (pentru Emazio):

Sunt și pe Netflix ceva animeuri.

| Catrice a răspuns:

Koutetsujou no Kabaneri
Nu știu dacă e pe Netflix.

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Naruto, Boruto, One Punch Man, Boku No Hero Academia, Baki, Tokyo Ghoul, Parasyte, Midori no hibi, Bakuman.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru RaveNSaD):

Ti-l recomand eu, ii fain.