| vladutzumuresan1996 a întrebat:

Niste site-uri cu documentare despre animale subtitrate in romana? Funda la cele mai multe.

1 răspuns:
| ElenaSt2011 a răspuns:

Salut.

Documentare despre animale nu cunosc, dar poti incerca sa urmaresti canalul TV Animal Planet.

Poate gasesti ceva si pe National Geographic.

Daca vrei neaparat site-uri (nu canale TV despre viata animalelor), poti cauta pe google.com si / sau youtube.com

Scrii in bara de cautare ce te intereseaza, dai enter si urmaresti video-clip-urile.

Daca iti place sa urmaresti documentare, iti recomand urmarirea documentarelor cu informatii tehnice, de exemplu:

Beyond 2000 full episodes - adica Dincolo de (anul) 2000 toate episoadele

Tomorrow today - Maine astazi sau

Ambele emisiuni contin informatii despre cele mai recente descoperiri in domeniul medical, tehnic, autoturisme, etc.

Le gasesti subtitrate in romana.

Sau scrii beyond 2000 cu subtitrare in romana.

Sau poti cauta informatii pe www.indiegogo.com www.kickstarter.com

Ambele sunt platforme create cu scopul de a strange fonduri pentru inventatori, care nu dispun de fonsurile necesare pentru a scoate pe piata produsele inventate de ei.

Eu am urmarit doar ceea ce s-a postat la rubrica Tehnologie.

In cazul in care nu te descurci cu engleza, poti copia textul scris in aceste website-uri (folosesti tastele Ctrl si C simultan), introduci textul pe site-ul google.translate.com (folsind simultan tastele CTRL si V) si ti se da traducerea textului in limba romana (evident dupa ce ai selectat limbile care te intereseaza: engleza si romana).

Sigur stii ca este gratuit sa folosesti website-ul / soft-ul translate pentru a traduce in scris texte din mai multe limbi.

Vizionare placuta.