| ZoZole33 a întrebat:

Pentru cei care au vazut gossip girl...despre ce e vorba? Faceti-mi si mie un rezumat funda

Răspuns Câştigător
| lullaby23 a răspuns:

Buna! Serena si Blair erau cele mai bune prietene pana ce Blair a aflat ca Serena s-a culcat cu iubitul ei, Nate, la o petrecere. Cand afla ca Nate e inca indragostit de Serena, Blair se culca cu Chuck, prietenul lui cel mai bun, de care se si indragosteste. Intre timp Serena se indragosteste de Dan, un nou-venit al carui tata fusese cu mama Serenei (rezumatul e scris de mine). Cam asa incepe serialul, dar lucrurile se mai schimba, personajele evolueaza si apar chiar unele noi. Serialul e foarte captivant, plin de triunghiuri amoroase si de intrigi, merita vazut! In toamna incepe sezonul al saselea si din pacate ultimul.

1 răspuns:
| AmYnAaa a răspuns:

Gossip Girl este un serial bazat pe cartile cu acelasi nume scrise de Cecily von Ziegesar si urmareste vietile unor adolescenti privilegiati care frecventeaza o scoala de elita in Upper East Side, New York City.
Serialul incepe cu intoarcerea Serenei van der Woodsen (Blake Lively) de la un sejur misterios pe care l-a petrecut la un internat in Connecticut.
Blair Waldorf (Leighton Meester), pe care creatorii o descriu ca fiind regina in centrul jocului de sah, este o prietena veche dar si o rivala a Serenei. Povestea ii urmareste de asemenea si pe Chuck Bass (Ed Westwick), rezidentul cel rau din Upper East Side, Nate Archibald (Chace Crawford), prietenul cel mai bun al lui Chuck, dar si alte personaje din afara care devin protagonisti: Dan Humphrey (Penn Badgley), prietenul lui Nate si fostul/actualul iubit al Serenei, Vanessa Abrams (Jessica Szohr), prietena cea mai buna a lui Dan si Jenny (Taylor Momsen), sora ambitioasa a lui Dan.

Eu m-am uitat putin la el si e super fain. FUNDĂ?