| Riureanu_Alexandru_1996 a întrebat:

Pentru urmaritorii serialului Vlad, luni, saptamana aceasta a fost difuzat?

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Antena 1, ProTV au anunțat public că renunță la toate filmările pentru seriale, divertisment, emisiuni TV, care implică prezența unor grupuri de oameni, în contextul stării de urgență și a interdicțiilor de circulație. Această întrerupere este pe termen nelimitat, mai exact în momentul în care siguranța persoanelor va fi sigură 100% din punct de vedere medical.

| Riureanu_Alexandru_1996 explică (pentru romeo78):

Si aveti idee cand se va mai difuza

| romeo78 a răspuns (pentru Riureanu_Alexandru_1996):

Totul depinde de starea de urgență! Cât timp va exista orice activitate de înregistrare cu publicul, pentru seriale este suspendată. De fapt, toate televiziunile, au luat această decizie, cred că ați observat că invitații vorbesc de pe Skype, telefon.
Iar, după încetarea stării de urgență, filmările la diverse seriale, emisiuni va depinde de găsirea sponsorilor, surselor de venit. Cel mai optimist, după părerea mea, ar fi începerea difuzării în toamnă.