| MamaOmida69 a întrebat:

Pot viziona filme in media player? Daca da, ce format trebuie sa fie? Si cum le pot converti?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Adica Windows Media Player? Toate sunt Media Player, pentru ca asta inseamna ca redau continut media. Primul nume e relevant.
Da, poti viziona filme in WMP, AVI, MP4, MKV si sigur, altele. Doar ca nu e mare lucru de capul lui, e slab tare.
Pentru a converti, foloseste Any Video Converter, e foarte bun si spre deosebire de altele nu stai 50 minute sa convertesti un film de 50 minute, merge repede, si in aproape orice format.
Iti recomand de asemenea sa folosesti KMP (MP inseamna din nou, Media Player) e foarte bun, spre deosebire de VLC, are o interfata foarte atragatoare si nu se strica dupa doua saptamani, si are foarte multe functii care actioneaza in timp real si sunt usor de folosit, poti reda un film mult mai clar, colorat, inlaturi "ceata", totul din cateva butoane. Mai sunt pograme ca BS Player, GOM Player, Winamp, Media Player classic, dar nu se pot compara cu KMP.

4 răspunsuri:
| DiannaDia a răspuns:

Ai putea sa iti instalezi VLC Player. Este mult mai bun!

| horia2012 a răspuns:

- Media Player-ul din windows e destul de limitat in formate video. Nu trebuie sa pierzi timpul sa le convertesti.
- Instaleaza KMplyer si vei vedea toate
formatele:(gratis)
http://www.kmpmedia.net/

| Rooksee a răspuns:

Da poti sa le vizionezi. Gasesti pe net convertoare. https://www.google.ro/......ps?/search

| tofanlucian12 a răspuns:

Da merge. citeste avi