| RuxyLalaBand a întrebat:

Puteti sa imi oferiti informatii despre Alina Eremia?

Răspuns Câştigător
| D1a a răspuns:

Alina Eremia (n. 15 decembrie 1993, în Buftea) este o cântăreață din România care a reprezentat țara la Eurovision Junior 2005 și a ieșit pe locul 5, câștigând Europredicția anuală cu 169 puncte. Aceasta a debut în anul 1997 la emisiunea Abracadabra, câștigând locul 3.De asemenea, a participat la dublarea în limba română a unor desene animate:
Pocahontas- în rolul lui Pocahontas (cântece)
Pocahontas II - Călătorie către Lumea Nouă ( Pocahontas II- Journey to a New World)- în rolul lui Pocahontas (cântece);
Frumoasa și Bestia (Beauty and the Beast)- în rolul lui Belle
Frumoasa și Bestia 2: Crăciun Fermecat (Beauty and the Beast: Enchanted Christmas)- în rolul lui Belle
Belle și Lumea ei Magică (Belle's Magical World) - în rolul lui Belle

7 răspunsuri:
| Vichtory a răspuns:

Alina Eremia (s-a nascut pe 15 December 1993 in Buftea, Romania) represented Romania in the Junior Eurovision Song Contest 2005 cu cantecul "Turai". Alina a fost membra a grupului Miracol de la varsta de 6 ani.Ea a studiat pianul la Scoala de muzica si arte nr 1 din Bucuresti.

Evenimente la care a participat:

1997 3rd prize at the Stelutele Abracadabra music contest in Romania

1998 2nd prize at the Tara Spiridusilor music contest in Romania

1999 1st prize and Grand Prix at the Tip Top Mini Top children’s TV contest in Bucharest, Romania

2001 Participant in the Ploaia Stelutelor TV contest

2002 2nd Prize at the Ti Amo International Music Festival for Children in Romania

2003 Finalist at the Nile International Song Festival For Children in Cairo, Egypt

2003 1st Prize at the Ursuletul De Aur National Festival for Children in Baia Mare, Romania

2003 1st Prize at the Ti Amo International Music Festival for Children in Romania

2003 1st Prize at the Delfinul De Aur National Festival for Children in Navodari, Romania

2003 Trophy and Grand Prix at the Stelutele Pucioasei National Contest for Children in Romania

2003 1st Prize at the Flori De Ghiata National Festival for Children in Romania

2004 Popularity Award at the Golden Star International Song Contest for Children and Teenagers in Bucharest, Romania

2005 Special Prize of the Jury at the Nile International Song Festival For Children in Cairo, Egypt

2005 Prize for the Best Performer of the Festival and 1st Prize for best song at the Djurdjevdanski Festival International Children Competition in Banja Luka, Bosnia and Herzegovina

2005 Third Prize at the Slavianski Bazaar in Vitebsk, arts Festival in Belarus

2005 2nd Prize at the Mamaia Copiilor National Children’s Festival in Romania

2005 1st Prize at the Golden Cross International Song Contest in Malta

2005 5th Place, representing Romania in the Junior Eurovision Song Contest

2005, Hasselt, Belgium
Uite si o poza cu ea http://www.google.md/......tp?/imgres

Fundita? please(((

| Sh0ck a răspuns:

Alina Eremia (n. 15 decembrie 1993, în Buftea) este o cântăreață din România care a reprezentat țara la Eurovision Junior 2005 și a ieșit pe locul 5, câștigând Europredicția anuală cu 169 puncte. Aceasta a debut în anul 1997 la emisiunea Abracadabra, câștigând locul 3.De asemenea, a participat la dublarea în limba română a unor desene animate:

Pocahontas- în rolul lui Pocahontas (cântece)
Pocahontas II - Călătorie către Lumea Nouă ( Pocahontas II- Journey to a New World)- în rolul lui Pocahontas (cântece);
Frumoasa și Bestia (Beauty and the Beast)- în rolul lui Belle

| LarisaDragomir a răspuns:

Alina Eremia (n. 15 decembrie 1993, în Buftea) este o cântăreață din România care a reprezentat țara la Eurovision Junior 2005 și a ieșit pe locul 5, câștigând Europredicția anuală cu 169 puncte. Aceasta a debut în anul 1997 la emisiunea Abracadabra, câștigând locul 3.De asemenea, a participat la dublarea în limba română a unor desene animate:

| Flory111222 a răspuns:

Nume real: Alina Eremia
Alias: Ali
Data nasterii: 15 Decembrie 1993 (20 ani)
Zodia: Sagetator
Locul nasterii: Buftea, jud. Ilfov, Romania
Status marital: necasatorit
Inaltime: 1, 75m
Greutate: 60kg
Dimensiuni: 100-68-98
Culoarea ochilor: caprui
Culoarea parului: saten
Hobby-uri: muzica

Citeste mai mult pe http://www.starmania.ro/

| Simion_Roxi_1991 a răspuns:

RuxyLalaBand, uite cateva informatii despre Alina Eremia
Alina Eremia (născută 15 decembrie 1993, Buftea) este o cântăreață, vedetă de televiziune, membră a formației Lala Band, respectiv o actriță de film și de televiziune română, cunoscută prin activitatea sa de cântăreață precoce, iar mai recent prin interpretarea rolului personajului Ioana Popa din serialul muzical Pariu cu viața, prezentat de postul de televiziune ProTV.

Alina Eremia a debutat în anul 1997 la emisiunea Abracadabra, câștigând locul 3. Alina Eremia a mai jucat și în Pariu cu viața, un serial muzical românesc, ce a avut premiera pe 12 septembrie 2011, fiind difuzat de postul de televiziune ProTV. Ea a interpretat personajul principal, Ioana Popa, care cântă în trupa LaLa Band, formată din 20 de tineri.
Alina a reprezentat România la Eurovision Junior 2005, unde a obținut locul 5, câștigând Europredicția anuală cu 169 puncte.

| enricobunea a răspuns:

Locuieste in Bucuresti noi