| Eclectica a întrebat:

Să nu râdeți de mine, poate mă ajutați. Mi-am pus Netflixul acum o lună, vreau să plătesc cu câteva zile să expire termenul. Care sunt pașii? Ca mă tot uit la billing etc dar nu gasesc unde pot plati. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plata se face automat atata timp cat nu o intrerupi tu. Atunci cand ai facut contul de Netflix ai adaugat si o metoda de plata (cardul), deci nu trebuie sa faci nimic.
Poti intra la setari sa vezi cand se face urmatoarea plata ca sa stii cand ti se trag banii in fiecare luna.

| Eclectica explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc, ITVector, pentru raspunsul lamuritor si rabdare! Acum am inteles. Sanatate. Pentru cei care faceti mistouri, n-ati inteles de ce sunteti pe aici (in general) si ca puteti fi si voi la, la randu-va, in pozitia de a nu sti ceva foarte simplu chit ca ati sti alte chestii mult mai complicate.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Odata ce ai introdus cardul plata se face automat in fiecare luna.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te duci la ei la sediu si îi intrebi, la ce companie de cablu esti? Digi? Dolce?

| Wr3nch a răspuns:

Iti trage el automat de pe card, in o zi fixa (cand ai adaugat cardul)

| Crackman a răspuns:

Nu prea poti... Efectiv astepti pana se face luna