| Bris a întrebat:

laughing! Se stie ceva de sezonul 3, Vampire Knight?laughing

3 răspunsuri:
| LucyAngel a răspuns:

Sincer, eu sunt fana al acestui anime, dar s-au spus prea multe, la inceput realizatorii au spus ca nu va mai fi un al3-lea sezon.Dar fanii:X au semnat o petitie si se pare ca in toamna vom auzi ceva de sezonul 3, care ( am auzit eu ) se va numi Vampire Knight Destiny. Sper sa fie corecte informatiile care le-ai primit de la mine.big grin si sa te linisteasca pentru ca la mine asta a fost efectulwinking

| ryuu a răspuns:

In primul rand. Conform site-ului cu lista de anime-uri care o sa fie lansate, in 2012 nu este trecut Vampite Knight.

In al 2-lea rand. Tot ce se vorbeste pe internet despre aparitia sezonului 3 din Vampite Knight sunt speculatii ale fanilor anime-ului. NIciun oficial de la Studio Deen, Lala Japan si nici autorul Matsuri Hino, nu a dat un comunicat oficial in privinta aparitiei sezonului 3.
Asa ca nu putem decat sa speram ca intr-un viitor ceva mai indepartat sa anunte ca o sa scoata si sezonul 3.winking

| Alexa9999 a răspuns:

Pai, stiu ca s-a facut o petitie in baza careia speram sa se faca si al 3-lea sezon. Se pare ca nu prea a fost luata in considerare. Autorul continua cu Vampire Knight, insa numai manga.
O perioada am auzit ca in Japonia, anime-ul ruleaza deja pe marile ecrane, insa au fost doar zvonuri.
Cine stie, ultima noastra speranta este pentru toamna aceasta.