| IoanaDraguta a întrebat:

Am aproape 13 ani, as vrea sa îmi recomandați filme bune, dar nu vreau drama, sau filme de dragoste. As dori acțiune, comedie. Ceva ce mă pot uita cu prietenii. Mulțumesc

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Potrivite vârstei și contextului, cred că sunt Pay it forward (2000), Nim's Island (2008), August Rush (2007), Bridge to Terabithia (2007), My Girl (1991), Oliver Twist (2005), Saving Mr. Banks (2013), Little Man Tate (1991), Candleshoe (1977), My Bodyguard (1980), The Fall (2006), Head Full of Honey (2014), Lady Bird (2017)...

| Adry05 a răspuns:

The diary of the wimpy kid
Mean girls
Monte Carlo
Stand by me
High school musical (1, 2,3)
Camp Rock (1, 2)
Lemonade Mouth

| Victoria18 a răspuns:

Numere fatale. M-as mai uita de 10000000000000000 de ori.
Scurta descriere pe Cinemagia
Un captivant film de proporții globale, filmul NUMERE FATALE aduce omenirea față în față cu cele mai terifiante previziuni despre viitorul planetei. Acum, John Koestler (Nicolas Cage) este cel care trebuie să lupte împotriva numerelor fatale.
În 1958, o clasă de elevi stochează într-o capsulă a timpului desenele realizate în timpul unei ore de curs. Unul singur era deosebit. Cel realizat de o fetiță și care părea a fi o înșiruire de cifre fără sens. Cincizeci de ani mai târziu, capsula este scoasă la lumină, iar ce se află înăuntrul ei va schimba total viața profesorului John Koestler, a fiului său Caleb și totodată lumea pe care o știm.
John reușește să elucideze misterul numerelor, în urma unei descoperiri devastatoare: acestea conțineau coordonatele fiecărui dezastru major din trecut și viitor, locațiile și numărul de victime. În cursul evenimentelor, toate indiciile par să conducă într-o singură direcție: fiul lui John a fost ales să găsească mesajul prevestitor.
Dar ce iti spun eu e ca merita vizionat... E ceva despre sfarsitul lumii... Nicolas Cage incearca sa opreasca asta dar nu reuseste iar fiul lui si inca o fetita sunt alesi de extraterestrii sa fie dusi pe o alta planeta unde sa creeze lumea a doua dupa cea deja distrusa, pe cat e de scurt pe atat e de captivant si emotionant. Dupa ce te uiti te pune pe ganduri si te tot gandesti la el, devii nostalgic pentru ca e despre sfarsitul lumii. Recomand!

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Daca nu ai vazut deja, cele din seria cu Winnetou.Le gasesti si pe Youtube, traduse. Daca vrei si unul romanesc"Fiul muntilor"

| Maioneza9 a răspuns:

Eu iti recomand terminator daca inca nu ai vazut filmele. Sunt 5 la numar, dar sunt foarte vechi majoritatea. Terminator 5 e mai nou din 2015.
Predator (2010) e misto, dar e destul de thriller.
Mai sunt Alien vs. Predator (2004) Aliens vs. Predator: Requiem (2007) care sunt tot asa thriller. Eu la varsta ta la filme din astea ma uitam si imi placeau,
Mai sunt transformers 1, 2, 3, 4, 5 care sunt filme mai noi.
Jurassic World e misto.
Thor: Ragnarok e comedie /actiune. Mai sunt si Thor: Întunericul (2013) si Thor (2011) care sunt mai mult de actiune.
Justice League (2017), Spider-Man: Homecoming, Guardians of the Galaxy 1 si 2, Piratii din Caraibe 1, 2, 3, 4, 5
Deadpool (2016) e o mare comedie, Batman v Superman: Dawn of Justice, Warcraft (2016),Captain America: Civil War, X-Men: Apocalypse, Cartea junglei (2016), Assassin's Creed (2016) care mie mi-a placut mult, Ziua Independenței: Renașterea a fost misto comedie/actiune tot ce vrei, Gods of Egypt (2016)
Star wars, sunt foarte multe. Poti scrie pe google Star Wars movie series si le vezi pe toate, daca nu iti plac cele vechi atunci Războiul stelelor - Episodul VII: Trezirea Forței si Star Wars: The Last Jedi sunt cele mai noi.