| HanszmR a întrebat:

Ce parere aveti despre animeul shaman king? Mi l-a recomandat cineva dar nu stiu daca sa ma apuc de el.

3 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Foarte bun. Merita.

| MoonWolf a răspuns:

L-am vazut cand eram mic.( Se difuza noaptea, nu stiu exact daca pe jetix sau pe animax ).

Am incercat sa il revad acum ceva timp, dar sincer iti zic, nu a imbatranit bine.
Pe atunci era fain, deoarece nu prea aveai foarte multe anime-uri la care te poti uita. Pe vremea aia nici nu prea stiam ce e un anime, credeam ca e un desen animat cu grafici superioare.

Oricum, in afara de nostalgie, ca si cineva care nu l-a vazut niciodata, nu ti-l recomand deloc.

E un anime facut in vremea in care anime-urile "Shounen" conduceau piata ( Hunter x Hunter, Naruto, One Piece etc.).
Dar nu e nici pe departe la fel de bun ca cele ce am dat ca exemplu.

Singurul motiv pentru care te-ai putea uita la el, e povestea, care nici nu e asa de buna. Dar daca imi amintesc, era destul de "originala" dar nu prea.

Dupa opinia mea, mai bine nu iti pierzi timpul cu el si te uiti la alt anime.

| CiubotariuAndrei a răspuns:

Uita-te la primul episod