| Youkillme a întrebat:

Buna TPU imi place mult animeul Shaman king dar nu ma pot uita la sezonul 2, nu stiu unde sa-l caut nu-mi apare nimic doar treylere in japoneza......va rog daca-l gasiti spuneti-mi!;(

6 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Nu exista decat 64 de episoade. Altele nu mai sunt.

| Youkillme explică (pentru irbis):

Daca este treyler este si sezonul draga...:p

| irbis a răspuns (pentru Youkillme):

Te asigur ca nu exista alt anime. Am mai vazut inainte un video cu secvente din ce ar parea a fi sezonul urmator pentru un anime, dar nu a existat acel sezon. A fost facut probabil pentru a face in ciuda celor care vroiau un alt sezon sau doar pentru a arata cum ar fi un alt sezon, dar acel sezon nu a existat.
Nu exista alt anime Shaman king. Exista insa o manga noua se pare, dar nu exista nici un anime nou.
Atata-mi si mie acest trailer sa vad si eu despre ce e vorba.

| Youkillme explică (pentru irbis):

Aratami aceasta manga noua! ...treylerul in youtube scrie shaman king season2!

| irbis a răspuns (pentru Youkillme):

Se pare ca a inceput in aprilie. Poti citi manga aici in engleza
http://www.mangahere.com/manga/shaman_king_flowers/c000/
Se pare ca personajul principal este fiul lui yoh.
Ar putea fi posibil ca seria orignala de 64 de episoade sa fie considerata ca avand doua sezoane si de aici sa apara idea unui al doilea sezon, dar este o singura serie, un singur anime.

| ANONIMANON a răspuns:

Scrie-le un mail celor de la XEBEC studio (adresa: webmaster@xebec-inc.co.jp) si spune-le cat de dor iti e de anime. Poate asa il vor "reinvia".