| illesAndreas a întrebat:

Salut era un film foarte fain dar nu imi aduc aminte cum se numeste vreau sa va dau deatlii despre el, poate siti cum se cheama!

Era un barbat intr-un hotel care la contactat un alt barabat si ii cerea sa faca niste chesti. sub patu lui era o camera de filmat pe care a ceruto sa o puna in geamu de la apartamentul hotelului lui spre alt tip dar dintr-o data luminile se aprind singure si il vede tipul spre care era indreptata camera... se duce tipul asta spre apartamentul barbatului care a pus camera acolo si il electrocuteaza pe asta. doar atat imi amintesc din film. sper sa stiti filmul cu atat ca chiar vreau sa il vad inca odata.

1 răspuns:
| LuigiCotocea a răspuns:

Filmul pe care îl descrii este probabil Suspiciunea --> "Disturbia" din 2007, regizat de D.J. Caruso și avându-l în rolul principal pe Shia LaBeouf. În film, personajul principal este un adolescent care este plasat în arest la domiciliu și începe să observe activități suspecte din casa vecinului său. El începe să-l urmărească și să-l filmeze, iar la un moment dat descoperă că vecinul său este un criminal în serie. Scenele pe care le-ai descris se potrivesc cu momente din acest film. Sper că te va ajuta să-l găsești și să te bucuri din nou de el!

Sau Fereastra indiscretă" ("Rear Window") din 1954, regizat de Alfred Hitchcock.

Posibil unul din ele!