| Codecks a întrebat:

Imi puteti recomanda o serie de anime-uri? prefer genurile psihologice, actiune, fantastic sau horror

Răspuns Câştigător
| mihamika99 a răspuns:

Pai, sa vedem care mi-au placut mie...
Shugo Chara imi place mult, insa sunt doar 17 ep traduse din peste 100 si este o poveste cam de copii laughing
Mi-a placut mult Hakuouki, despre istoria Japoniei, insa majoritatea zic ca e plictisitor sad
Bleach... trebuie sa il incepi neaparat!
InuYasha e cam vechi, dar interesant si unul din animeurile care au ramas pana acum in istorie happy
Shikabane Hime: Aka e destul de horror si misto, dar cam plictisitor, dupa mine... nu reusesc sa il termin.
Sora no Otoshimono e foarte ecchi, dar mega amuzant
Higurashi no Naku Koro ni nu este foarte inspaimantator, dar mie imi place mult
Infinite stratos... nu stiu prea multe despre el caci am vazut doar doua ep, dar stiu ca e comic
Zero no Tsukaima despre vrajitori, amuzant si ecchi happy
Kaze no Stigma e cam plicti dupa mine, insa am senzatia ca o sa iti placa :*
Blood+ e super misto si super horror. Unul din animeurile mele preferate
Gosick e asa fain... actiunea se petrece prin 1920 si ceva, despre mistere si foarte fain, atunci cand Victorica desluseste cele mai intortocheate mistere
Chrono Crusade nu prea stiu despre el, dar poate ti-ar placea
Highschool of the Dead nu poti sa nu il incepi.L-am terminat in ziua in care a inceput :X Pacat ca e cam ecchi.
Nici pe Another nu il poti rata. Toti care l-au inceput nu s-au putut opri din vizionat, indiferent de genul preferat :X :X smug
DN Angel mi-a placut mult, foarte interesant :*
Full metal panic e bestial! Mega mega comedie si actiune... super misto!
11eyes este cam complicat, nu prea l-am inteles, dar foarte original
Vampire Knight nu il poti rata. La fel ca si cu Another smug>
Elfen Lied e super sangeros! Dar pe mine nu m-a speriat.
SankaRea e destul de reusit, sper sa fie un sezon 2 :X
Mirai Nikki e preferatul meu! O poveste greu de inteles si originala. Iubesc acest anime!
Maji de Watashi ni Koi Shinasai foarte ecchi si haios, dar te invata sa iti respecti...

5 răspunsuri:
| Cortex a răspuns:

Yuyu hakuso dar nu stiu daca il mai poti gasi acum, daca da, esti norocos

Răspuns utilizator avertizat
| ExciteMind a răspuns:

Urmareste Shingeki No Kyojin(Attack on Titan). E super-awsome!

| Ieedi a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Ghost_Stories_(anime)

Mie mi-a placut foarte mult :D. Are si actiune si fantastic si este si horror dupa mine :)).

| Biutzakiss a răspuns:

Buna,uite ce anime stiu:
1. Steins Gate

Steins Gate este un anime despre timpul de călătorie. În loc de caractere merge înapoi în timp, ei trimit mesaje înapoi în timp. Acest lucru duce la unele situații foarte cool si interesant. Cum ar fi trimiterea unui mesaj text înapoi în timp pentru a câștiga la loterie sau schimbarea cuiva gen! Începe un pic mai ieftin, dar devine din ce mai interesant și grave. Povestea este elaborat foarte bine și o mulțime de atenție a fost acordată la cele mai mici detalii.
2.Trigun

Trigun combină măsuri serioase cu mare umor. Principalul Vash caracter Stampedes mai mare dorinta este că nimeni nu este rănit, dar el mereu reuseste sa faca rost de o alții în necaz. Oh, da, el are, de asemenea, o recompensă 600000000 dolari pe capul lui pentru a distruge orașe. Suna destul de contradictorii? Povestea are loc într-o lume post-apocaliptica, care oferă într-adevăr acest anime atmosfera sa unică. Povestea este foarte interesant și amuzant si va va face sa ma uit la episod la episod. Trigun devine treptat mai grave, aproape de final, dar păstrează umorul său unic. Finalul este oarecum dezamăgitoare totuși.
3.Gungrave

Gungrave este o poveste dramatică și plin de acțiune. Am mai ales a placut complot-răsucire masivă în poveste. Și cel mai bun lucru este că nu veți vedea chiar vine! Am fost atât de surprins! Doar povestea devine mai bun de acolo. Inamicului devin mai puternici, iar personajul principal mai brutal. Finalul este oarecum dissapointing.
4. Mină

Dark fantasy este ceea ce descrie cel mai bine Claymore. Acest teren fantezie este blestemat de creaturi cunoscute sub numele de Yoma. Aceste monștri teribile se ascunde ca oameni. Ei fac acest lucru pentru că au o dorință foarte puternică de a mânca oameni! Acest lucru este în cazul în santinele veni inch Ele sunt jumătate-Yoma și jumătate om. Ei sunt oameni armă numai împotriva Yoma. Povestea este întunecat și plin de acțiune. Săbii masive tăierea membrelor și corpului divizarea în două este ceea ce se întâmplă, de obicei, în timpul unei lupte. Povestea este mare, cu excepția final. Acesta este diferit de manga, deoarece studioul a vrut să pună capăt seriei.
5.Berserk

Berserk este foarte similar cu Claymore. Berserk este de aproximativ dark fantasy. Setarea este o lume medievală plină de săbii masive, nobili corupte, soldați mari și mult mai mult. Acțiunea este mare, povestea este mare, iar muzica este mare. Muzica nu este ceea ce auzi, de obicei, în anime, deși. Este un gen special de muzica care se potrivește în lumea de Berserk foarte bine. Finalul va lăsa doresc mai mult, dar este bine. Ei au lipit de manga astfel după terminarea anime va fi capabil să continue în manga.
6. Kaiji

Am inceput sa ma uit la acest anime din întâmplare, ceea ce este ironic, deoarece acest anime este despre jocuri de noroc. Am selectat aleatoriu Kaiji de la o intreaga lista de anime-uri și a început-l uitam. Am fost prins! Când am terminat un episod absolut Trebuia să știu ce se va întâmpla în continuare. Acest anime va face sa ma uit la episod la episod fără să realizeze drumul de la miezul nopții trecut. Povestea este pur și simplu uimitor. Personajul principal este un vagabond sărac, care are o șansă de a obține bogat de jocuri de noroc. Mizele sunt întotdeauna de mare, de obicei, va deveni un sclav sau mai rău, dacă pierzi. Asta este ceea ce face acest anime atât de minunat. Stilul animație este un pic diferit, deși, nu am mai văzut așa ceva.
7. Codul Geass

Codul Geass este un anime revoluționar. Lelouch este un elev care ajunge accidental o putere speciala. Cu această putere specială încearcă să câștige dominația mondială. Povestea este pur și simplu minunat, eu iubesc poveștile "rele", în care un personaj încearcă să preia lume. Codul Geass are minunat Mecha lupte, dar, de asemenea, momente lacrimă-convulsie. Personajele sunt interesante și diverse. Finalul este bun, dar trist.
8. Deathnote

Death Note este foarte similar cu Codul Geass dar îmi place Death Note un pic mai mult. Yagami Light un geniu de 17 ani descoperă accidental deathnote. Cu această notă poate ucide oameni prin scris numele lor in ea. Yagami crede că poate îmbunătăți lumea omorând o mulțime de oameni și de a face. Povestea este epic, un joc de a șoarecele și pisica. Yagami încearcă să rămână anonim în timp ce detectivii incearca sa-l vaneze. Muzica se potrivește, de asemenea, anime, foarte bine.
9. Full Metal Alchemist: Brotherhood

Full Metal Alchemist: Brotherhood este un must-see. Acesta este situat într-o lume fantastică, cu o mulțime de drame politice și militare. Povestea este mare, ea are o mulțime de personaje interesante și plin de viață, care sunt creativ împletesc în poveste. Coloana sonoră este ceea ce într-adevăr iese în evidență. Muzica se potrivește întotdeauna situațiile perfect. Suitele orchestrale care sunt utilizate sunt pur și simplu minunat. Animația este, de asemenea, top notch. Aceasta este, de asemenea, una dintre puținele anime-uri, cu un final mare. Aceasta serie este atât de minunat încât veți dori să ma uit la ea de 2 ori doar pentru a retrăi toate momentele uimitoare.
10.One Piece, Naruto, Bleach, Fairy Tail, DBZ

Nu am putut alege un anime serie, așa că am ales 5. Aceste anime-uri de lungă durată nu sunt doar o serie te uiți, ele devin o parte din tine. Dețin o mulțime de amintiri plăcute copilăriei la aceste anime. Ele sunt atât de uimitoare, deoarece acestea au tot un anime trebuie să aibă. Povești extraordinare, o muzică epice, personaje interesante și amuzant și o mare animație. Toate 5 serie anime constau din aceleași elemente de bază: prietenie, de acțiune și comedie. Aceste elemente mers foarte bine și se lasă mereu doresc pentru mai multe. Una dintre cele mai bune lucruri este faptul că ele sunt atât de mult timp. Este într-adevăr vă ajută să obțineți în lumea de anime special. Este aproape ca locuiesc în ea și personajele sunt prietenii tai. (Da, am o viață.) Am urmarit cea mai mare din seria de 2 ori pentru că erau atât de uimitor! Lucru rău despre ei sunt de umplutură. Ele sunt Junk-episoade pentru a crește diferența de timp dintre manga și anime. Dacă nu ați vizionat unul din seria anime menționat eu iti sugerez sa te pumn în față și înceapă uitam la ele chiar acum! Apuca-te unele alimente gustoase și încuie ușa!
Sper ca te-am ajutat! Daca da, funda te rog happy